App Store Google Play

Комунальники Філатова за 25 мільйонів закупили дорожню сіль дорожче за інші міста

05.02.2019 12:40
Комунальники Філатова за 25 мільйонів закупили дорожню сіль дорожче за інші міста

КП «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» (КП «УРЕА») Дніпровської міської ради 29 січня за результатами тендеру замовило ТОВ «Інкомеко» кам’яну сіль на 24,75 млн грн. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Наші Гроші.

Повідомляється, що КП «УРЕА» виграє тендери Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міськради на утримання доріг і бере на субпідряд фірму «Інкомеко».

На поточний рік воно замовило їй 15 тисяч тонн технічної солі вищого ґатунку крупністю 3 насипом по 1 650 грн. за тонну. Умовами договору передбачена поставка автотранспортом протягом десяти робочих днів після заявки та післяплата протягом трьох місяців.

Дещо пізніше, 31 січня комунальники Коростенської міськради Житомирської області замовило таку сіль на 70% дешевше – по 967 грн./т. Передбачена поставка залізницею або автотранспортом коштом продавця протягом п’яти днів із оплатою протягом місяця. При цьому відстань від Соледара Донецької області, де знаходиться єдиний український виробник солі ДП «Артемсіль», до Коростеня принаймні втричі більша, ніж до Дніпра.

Тендерна документація КП «УРЕА» вимагала від учасників на дату подання пропозицій обов’язково мати у власності у Дніпрі не менше 1 тис тонн солі. Місцезнаходження товару треба було підтвердити довільною довідкою, а право власності на нього – копією балансової або інвентаризаційної відомості та копіями видаткових накладних чи актів приймання-передачі товару від виробника, постачальника, дилера тощо.

ТОВ «Дніпро Пром Торг» оскаржив ці вимоги в АМКУ. Скаржник заявив, що не розуміє, чому потрібно саме 1 тис тонн солі конкретно у Дніпрі, а не в іншому місті. За його словами, протягом десяти робочих днів сіль можна поставити з будь-якого міста України. Однак замовник підтвердив, що за добу 25-26 грудня 2018 р. під час складних погодних умов використав більше 1 тис т солі. На його думку, такий обсяг неможливо поставити у день укладення договору під час хуртовини, якщо сіль буде знаходитися за межами Дніпра.

Зрештою «Дніпро Пром Торг» прямо на засіданні колегії АМКУ визнав, що має не менше 1 тис т солі у Дніпрі. А відтак скаржник не довів неможливість виконання вказаної вимоги, тож адмінколегія не задовольнила скаргу.

Ціна угоди лише на 0,2% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 24,80 млн грн.

Дніпровську «Інкомеко» зі статутним капіталом 1 200 грн. записано на директора Олексія Саулевича. За даними системи «YouControl», у червні 2017 р. засновником був Валерій Владиславович Литовський, а керівником – Наталія Станіславівна Литовська. Роком раніше, у червні 2016 р. фірмою володів Владислав Едуардович Литовський, а керувала Наталія Станіславівна Яворська (ймовірно, дівоче прізвище Литовської).

Владислав Литовський приблизно з літа 2016 р. до осені 2017 р. очолював Відділ транспорту управління ЖКГ та інфраструктури Департаменту ЖКГ та будівництва Дніпропетровської ОДА.

Єдиним конкурентом було місцеве ТОВ «Ультра Апріорі» Христини Ковалюк, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону. Суперником зі статутним капіталом 1 тис грн. керує Євген Веріго, який раніше був директором тоді ще дніпровського ТОВ «Северок 99». Останнє використовувало номер телефону «Ультра Апріорі» +380962091970.

Допоки «Северок 99» був зареєстрований у Дніпрі, його засновником був Сергій Галошин, до нього – Петро Фергесін, а ще раніше – Артур Оганесян, який зараз є директором КП «УРЕА». Сам «Северок 99» нині переоформлений в Луцьку на сейшельський офшор «ВД Капітал С.А.», а його директором значиться Кайумба Ноласкес Манде із Конґо в Африці.

Варто зазначити, що у інших містах дорожню сіль також купують дещо дешевше. Зокрема:

1) у Харкові придбали  2870 тонн по 1045 грн/т;
2) Залізнична районна адміністрація Львівської міської ради придбала 420 тонн по 1569 грн/т;
3) у Голосіївському районі Києва придбали 3300 тонн солі по 1280 грн/т;
4) Галицька районна адміністрація Львівської міської ради придбала 318 тонн по 1471 грн/т;
5) у Борисполі придбали 588 тонн по 1198 грн/т;
6) у Запоріжжі придбали 1000 тонн по 1390 грн/т.
7) у Солом'янському районі Києва придбали 2500 тонн по 1280 грн/т; 

Втім, для справедливості варто додати, що у інших містах витрачають і більше, ніж у Дніпрі. Зокрема, у Вінниці придбали 3570 тонн по 2100 гривень. Разом із цим, треба пам'ятати, що Дніпро знаходиться за 300 кілометрів від єдиного виробника солі в Україні, тож логічно, що витрати на логістику мають бути меншими, аніж у Льовові або Києві.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...