App Store Google Play

У Дніпрі відбулась прем'єра фільму про один з найефективніших бойових підрозділів свого часу

01.02.2019 11:00
У Дніпрі відбулась прем'єра фільму про один з найефективніших бойових підрозділів свого часу

31 січня у кінотеатрі "Правда-кіно" відбувся прем'єрний показ польської історичної драми "Дивізіон надії" - фільму про мужніх польських пілотів, які брали участь у Битві за Британію під час Другої Світової війни. Про це повідомляє Дніпроград із місця події.

За словами Почесного консула Республіки Польща в Україні Антонія Яновського, ця військова хроніка нині є актуальною для України.

"Тут показана спільна боротьба поляків та англійців проти спільного ворога. По суті, те, що відбувається тепер в Україні. Можна подивитися, як спільно долали загрозу в тій чи тій державі у ті часи", - зазначив Антоній Яновський.

Події фільму розгортаються під час Другої світової війни. Як йдеться у повідомленні, це історія про мужніх польських пілотів в лавах повітряних сил Великої Британії і створення Ескадрильї 303, елітного винищувального підрозділу - загону, який свого часу став одним з найефективніших. Під час битви за Англію вона завдала 126 точних ударів – рекорд серед винищувальних авіапідрозділів, що брали участь у боях.

"Цей факт мені був не відомий, хоч я і поляк. Я не знав про цю ескадрилью, яка була скомпонована в Англії. Але я знаю дуже добре такий факт, що коли у 39 році почалася війна, то першими у європі бій прийняли поляки. Бій був такий шалений, що німці поклали там кілька відбірних дивізій. Чому вони так боролись? Тому що вони мали вартості свої. Це не були гроші, посада або слава. Їхні вартості - Бог, гідність і Батьківщина. Оце давало сили полякам", - додав дипломат, преезнтуючи стрічку.

Зазначимо, що за основу сюжету режисери кінострічки взяли книгу Аркадія Фідлера – журналіста, який особисто пережив і записав історію легендарного бойового підрозділу у книзі «Дивізіон 303». Цей фільм єдиний, який схвалила і підтримала сім'я Фідлера.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі вперше презентували документальний фільм про дітей, які врятувались під час Голокосту.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...