App Store Google Play

У Дніпрі відбулась прем'єра фільму про один з найефективніших бойових підрозділів свого часу

1 Лютого 11:00
У Дніпрі відбулась прем'єра фільму про один з найефективніших бойових підрозділів свого часу

31 січня у кінотеатрі "Правда-кіно" відбувся прем'єрний показ польської історичної драми "Дивізіон надії" - фільму про мужніх польських пілотів, які брали участь у Битві за Британію під час Другої Світової війни. Про це повідомляє Дніпроград із місця події.

За словами Почесного консула Республіки Польща в Україні Антонія Яновського, ця військова хроніка нині є актуальною для України.

"Тут показана спільна боротьба поляків та англійців проти спільного ворога. По суті, те, що відбувається тепер в Україні. Можна подивитися, як спільно долали загрозу в тій чи тій державі у ті часи", - зазначив Антоній Яновський.

Події фільму розгортаються під час Другої світової війни. Як йдеться у повідомленні, це історія про мужніх польських пілотів в лавах повітряних сил Великої Британії і створення Ескадрильї 303, елітного винищувального підрозділу - загону, який свого часу став одним з найефективніших. Під час битви за Англію вона завдала 126 точних ударів – рекорд серед винищувальних авіапідрозділів, що брали участь у боях.

"Цей факт мені був не відомий, хоч я і поляк. Я не знав про цю ескадрилью, яка була скомпонована в Англії. Але я знаю дуже добре такий факт, що коли у 39 році почалася війна, то першими у європі бій прийняли поляки. Бій був такий шалений, що німці поклали там кілька відбірних дивізій. Чому вони так боролись? Тому що вони мали вартості свої. Це не були гроші, посада або слава. Їхні вартості - Бог, гідність і Батьківщина. Оце давало сили полякам", - додав дипломат, преезнтуючи стрічку.

Зазначимо, що за основу сюжету режисери кінострічки взяли книгу Аркадія Фідлера – журналіста, який особисто пережив і записав історію легендарного бойового підрозділу у книзі «Дивізіон 303». Цей фільм єдиний, який схвалила і підтримала сім'я Фідлера.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі вперше презентували документальний фільм про дітей, які врятувались під час Голокосту.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...