App Store Google Play

Генерал Назаров у суді заявив, що телеграма від військового керівництва - це не наказ, а лише прохання

01.02.2019 10:20
Генерал Назаров у суді заявив, що телеграма від військового керівництва - це не наказ, а лише прохання

Апеляційний суд у Дніпрі відхилив клопотання щодо повторного дослідження низки матеріалів справи генерал-майора Віктора Назарова, якого суд першої інстанції визнав винним у службовому недбальстві у справі про загибель 49 українських військовослужбовців у літаку Іл-76. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Радіо Свободу.

Зокрема, Віктор Назаров наполягав на дослідженні телеграми від 13 червня 2014 року щодо необхідності переміщення українських бійців у зону аеропорту «Луганськ». Ця телеграма, як він вважає, не була «розпорядчим документом, а по суті лише проханням».

«Ще в суді першої інстанції ми звертали увагу на форму цього документу, на порядок його оформлення», – сказав Віктор Назаров.

Ці слова викликали обурення потерпілих – родичів загиблих у літаку Іл-76 бійців, присутніх на засіданні. На їхнє переконання, обвинувачений, подаючи до суду клопотання з низкою підпунктів, «свідомо затягує процес».

Як зазначив представник потерпілої сторони, адвокат Віталій Погосян, генерал Назаров вигадує нову термінологію.

"Розгляд апеляційної скарги Назарова В.М. Чергое ноу-хау в термінології військової науки: телеграма начальнику Генерального штабу- Головнокомандувачу ЗСУ - це лише прохання. Це один з пунктів клопотання. Якось так", - написав Погосян.

Суд відмовив генерал-майору у дослідженні вказаних ним документів. Також він відмовив йому в клопотанні щодо дослідження технічних записів допиту свідків у суді першої інстанції.

Окрім того, суд відповів відмовою на клопотання Назарова щодо дослідження дій судді-доповідача Павлоградського міськрайсуду. Сторона Назарова вважає порушенням те, що суддя ознайомилась з військовими документами на території однієї з військових частин.

Водночас суд залишив відкритим питання про клопотання Віктора Назарова щодо здійснення повторної експертизи в справі до наступного засідання, на якому заслухають одного з експертів. Обвинувачений Назаров зазначає,що в його справі є результати двох експертиз, здійснених експертними установами у Львові та Києві, між якими є розбіжності.

Наступне засідання заплановане на 21 лютого.

азначимо, що захист Назарова протягом усієї апеляції затягує процес - то просив переглянути бойовий статут, то відвести одного із прокурорів. Врешті адвокати генерала домоглися повторної судової експертизи, яка затягнулася майже на рік.

Також Назаров заручився підтримкою офіцерів з місцевих військоматів та представниками Міноборони, які відстоюють його інтереси.

Нагадаємо, Павлоградський суд визнав генерала Віктора Назарова винним у службовій недбалості. 14 червня 2014 року бойовики-терористи збили військово-транспортний літак Іл-76 з ракетного комплексу. Це сталося, коли літак заходив на посадку в аеропорту Луганська. 40 українських військових, серед яких 6 криворіжців і один мешканець Криворізького району. 

Після того, як суддя Павлоградського суду Наталя Самоткан винесла вирок генерал-майору Віктору Назарову та винесла вирок - 7 років позбавлення волі, він подав апеляцію.

Теги: Назаров, суд

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...