App Store Google Play

Декомунізацію слід було закінчити давно, наразі важлива українізація, - Кирило Дороленко про Січеславську

01.02.2019 18:30
Декомунізацію слід було закінчити давно, наразі важлива українізація, - Кирило Дороленко про Січеславську

Протягом року громадськість теперішньої Дніпропетровщини бореться за перейменування області на Січеславську. Представник коаліції організацій "Громадська підтримка СічеславськаТАК" та депутат райради Кирило Дороленко під час прес-конференції в УНІАН розповів, навіщо потрібна зміна імені регіону і чому саме Січеславська, передає Дніпроград. 

На сьогодні у Верховній Раді зареєстрували два законопроекти. Один з них Петра Порошенка - щодо перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську (№9310). Другий - альтернативний, про перейменування області на Січеславську (№9310-1), авторами якого є 165 народних депутатів. Активісти закликають гаранта підтримати проект закону щодо історичної та проукраїнської назви - "Січеславська".

"У нас чіткі вимоги: влада, яка знаходиться в Києві, повинна звернути увагу на регіон, на думку патріотичної більшості і прийняла рішення. Для нас це процес не декомунізації, а українізації. Адже питання декомунізації було актуальним у 1991, тепер на це в нас немає часу. І саме Січеславська наповнена українським та  національними сенсами", - розповів активіст.

Він також додав, що принципово важливим питанням у час російсько-української війни акцентувати увагу на ідентифікацію та маркувати власну територію.

"На прикладі Білорусі можемо побачити, що вже піднімається тема про створення двох союзних республік. Адже країна не займайється мовою, питанням окремості і дозволяє зливатися із східним сусідом. Так само назва Дніпровська не говорить про окремість, індивідуальність української нації, адже річка Дніпро протікає в трьох країнах. Натомість Січеславська прямо відповідає українському змісту та не дає у майбутньому можливостей для маніпуляцій на темі топонімів та символів", - зазначив Кирило Дороленко.

Нагадаємо, 5 лютого, у день відкриття нової сесії Верховної Ради, мешканці Дніпропетровщини вийдуть під стіни установи ВР на акцію із закликом підтримати перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...