App Store Google Play

Активісти закликали Президента відкликати законопроект щодо перейменування області на Дніпровську

31 Січня 14:20
Активісти закликали Президента відкликати законопроект щодо перейменування області на Дніпровську

Наступного сесійного тижня, який стартує п'ятого лютого, Верховна Рада розгляне питання щодо перейменування Дніпропетровської області. Сьогодні, 31 січня, під час прес-конференції в УНІАН активісти та науковці закликали народних депутатів підтримати зміну назви регіону саме на Січеславську, передає Дніпроград. 

Громадський активіст та представник руху "Громадська підтримка СічеславськаТАК", до якого входять понад 60 організацій області, Владислав Мельничук розповів, що на пленарному засіданні Верховна Рада обере нову назву для теперішньої Дніпропетровщини. 

"Ми закликаємо депутатів не голосувати за проект закону №9310 щодо перейменування регіону на Дніпровський. Натомість підтримати перейменування Дніпропетровської області на Січеславську - альтернативний проект закону №9310-1. Січеславська - це позиція місцевої громади! Адже саме ця назва апелює до історії нашого регіону, несе національно-патріотичний зміст та має на меті відновити нашу козацьку спадщину в топоніміці, яка прославлятиме її і надалі. Ми дякуємо усім депутатам, які проголосували за минулий проект закону, якому не вистачило всього 12 голосів, та сподіваємося на їх підтримку і цього разу", - зазначив Владислав Мельничук.

В свою чергу ветеран російсько-української війни Юрій Фоменко зазначив, що для багатьох військових питання перейменування області на Січеславську є принциповим.

"Це питання з оголеними нервами для багатьох нас. Дніпропетровщина знаходиться у прифронтовій зоні, і ми не можемо дозволити собі компромісні назви типу Дніпровська. Адже зараз ми боремося не тільки за територію, а й за символи та свідомості наших громадян", - зазначив військовий.

Юрій Фоменко також аргументував, що випадок, коли назва регіону не збігається із іменем обласного центру - не прецедент.

"Ми маємо Закарпатську та Волинську області. Також називані краї за історичною традицією прослідковуються і в Європі, і в Америці. Тому це нормальна практика, яка утверджує історичне коріння населення. Натомість "Дніпровська" - не несе жодного смислового навантаження, є назвою нейтральною та безбарвною", - зазначив Юрій Фоменко. 

Голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Ігор Кочергін закликав Президента України Петра Порошенка врахувати думку громадськості та підтримати інтереси мешканців області та всієї країни.

"Ті, хто намагається перейменувати область на Дніпровську, лишає за собою можливість в майбутньому перейти під інші знамена. Тому що "Дніпровська" ні до чого не зобов'язує. Ця назва може стосуватися трьох країн, зокрема і східного сусіда. Січеславську ж в основному підтримує проукраїнська спільнота, яка розуміє важливість маркування своєї території. Тому закликаємо гаранта відкликати свій законопроект та підтримати альтернативну ініціативу - Січеславську", - зазначив Ігор Кочергін. 

Присутні також нагадали, що на території Дніпропетровщини знаходили п'ять з восьми козацьких Січей, а топоніму "Січеслав" понад сто років. Досі цей топонім є популярним серед української інтелігенції та є широко вживаним серед мешканців регіону. 

"Січеславська стає великим поштовхом для ребрендингу області, зокрема створює особливу зацікавленість туристів в наш регіон. Адже одразу виникає питання, а чому Січеславська, що таке Січі, а хто такі козаки, де були розташовані паланки? Це чудова назва для збереження та подальшого розвитку культурної та історичної спадщини регіону, яка сприятиме і туристичному, і економічному аспекту", - зазначив директор "Туристична агенція - 7 січей" Олег Фельдман. 

Зазначимо, на сьогодні у Верховній Раді зареєстрували два законопроекти. Один з них Петра Порошенка - щодо перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську (№9310). Другий - альтернативний, про перейменування області на Січеславську (№9310-1), авторами якого є 165 народних депутатів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...