App Store Google Play

У Дніпрі політтехнологи обговорили доцільність супільного договору

29.01.2019 12:00
У Дніпрі політтехнологи обговорили доцільність супільного договору

28 січня у Дніпрі відбулась публічна дискусія "Україна, в якій хочемо жити". На ній - аналітики, політичні експерти та представники громадських організацій обговорили доцільність суспільного договору та можливі моделі розвитку держави. Про це повідомляє Дніпроград із місця події.

"Ми вже проводили подібну дискусію у Дніпрі, тоді ми обговорювали, на яких принципах має розвиватися суспільство та яка національна ідея може бути в Україні. На цій дискусії ми зібралися вже трохи іншим складом людей, які розробляли як суспільний договір, так і в цілому володіють питаннями стосовно Нової Конституції, щоб поговорити більш предметно", - зазначила організаторка заходу політичний консультант Катерина Одарченко.

Під час дискусії експерти обговорювали досвід Ісландії у створенні суспільного договору та Нової Конституції. А також яким чином основи цього досвіду можна перейняти у процес обговорення суспільного договору в Україні.

"Те, що може перейняти Україна - це імплементація нової Конституції. Для того, щоб її прийняти, в Ісландії потрібно було, щоб альтинг проголосував перший раз після всенародного референдуму, саморозпустився. Потім провели вибори до другого скликання, а тоді проголосували ще раз, щоб конституція вважалася прийнятою", - зазначив політичний експерт, директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

Крім того, розглядали інтерес політичних груп до суспільного договору та обговорювали як зробити так, аби влада захотіла втілити його у життя.

"Якщо хоча би 5% людей проймаються якоюсь ідеєю, з ними не можна не рахуватись. Якщо 10% суспільства проймаються ідеєю, то, як правило, вони перемагають. Якщо таких 15%, то хоч атомною бомбою з ними будеш боротися, не зможеш. Тоді політики відчують суспільний настрій і змушені будуть до нього підлаштовуватися. А ми почнемо підбирати політиків не по прізвищах чи їхньому минулому, а менеджерів, організаторів тієї ідеї, яку запропонує суспільство", - прокоментував іміджмейкер, керівник ряду мас-медійних проектів Олександр Кочетков.

Після концептуальної частини на заході на прикладах пояснили, як практично реалізувати цей досвід, а також відповіли на питання аудиторії стосовно доцільності суспільного договору та створення Нової Конституції.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі відбулася експертна дискусія на тему майбутнього української держави "Україна завтра".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...