App Store Google Play

Марина Порошенко назвала ДніпроОДА лідером по впровадженню інклюзивної освіти

29 Січня 11:00
Марина Порошенко назвала ДніпроОДА лідером по впровадженню інклюзивної освіти

Перша Леді Марина Порошенко назвала Дніпропетровську ОДА лідером по впровадженню інклюзивної освіти. Про це вона заявила під час Всеукраїнської наради з питань інклюзивної освіти, яка відбулась 25 січня в Києві, передає Дніпроград з посиланням на Цензор.НЕТ.

"Дніпропетровська область однією з перших включилася в роботу по впровадженню інклюзивної освіти, і ми в Фонді Петра Порошенка одразу побачили, як облдержадміністрація почала показувати неймовірні результати. Співпрацюючи з ДніпроОДА, я відчувала себе, як в казці: коли я пропонувала відкривати в школах ресурсні кімнати, медіатеки, мені говорили: "Скільки завгодно!" Ця область стала лідером з впровадження інклюзії", - сказала Марина Порошенко.

Голова ДніпроОДА Валентин Резниченко відзначив, що інклюзія у навчальних закладах області та всієї країни є дуже важливою.

"Приємно чути, що ми перші, але насправді, ми стали локомотивом програми впровадження інклюзії в школах і дитячих садках Дніпропетровської області", - зазначив Резніченко.

У свою чергу,  Президент України Петро Порошенко підкреслив, що інклюзія в освіті - це запорука єдності, яка починається ще в школі.  

"Ще чотири роки тому я не знав, що означає слово "інклюзія". І ось уже кілька років я засинаю і прокидаюся з цим словом. Завдяки Першій Леді, я усвідомив, наскільки це важливо. В радянські часи про дітей з особливими потребами не прийнято було говорити, всі робили вигляд, що їх не існує, і вони, і їхні батьки залишалися один на один зі своїми проблемами. За цей час багато що змінилося, і динаміка впровадження інклюзивної освіти викликає захоплення і у наших західних партнерів. Для нас інклюзія в освіті - це запорука нашої єдності, яка починається ще в школі. У єдності багато вимірів, один з них - єдність в шкільному класі", - зазначив гарант.

За даними ДніпроОДА, за останні два роки в області значно зросла кількість дітей, які навчаються за інклюзивною системою. Всього в Дніпропетровській області 225 шкіл. На самому початку процесу впровадження інклюзії всього чотири дитини з особливими потребами здобували освіту за цією системою, сьогодні їх більше 860.

Всі школи і садки ДніпроОДА оснащує пандусами, підйомниками, безбар'єрним входом, ресурсними кімнатами, бібліотеками. Крім того, за затвердженими Міністерством науки програмами  вчителі та вихователі навчаються роботі по методикам інклюзії, школи і садочки отримали нових фахівців: психологів, асистентів вчителів.

З держбюджету України Дніпропетровська ОДА отримала субвенцію на створення інклюзивних-ресурсних центрів по всій області. За словами Резниченко, в планах його адміністрації - впровадження інклюзивної освіти в кожній школі регіону без винятку. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...