App Store Google Play

Марина Порошенко назвала ДніпроОДА лідером по впровадженню інклюзивної освіти

29 Січня 11:00
Марина Порошенко назвала ДніпроОДА лідером по впровадженню інклюзивної освіти

Перша Леді Марина Порошенко назвала Дніпропетровську ОДА лідером по впровадженню інклюзивної освіти. Про це вона заявила під час Всеукраїнської наради з питань інклюзивної освіти, яка відбулась 25 січня в Києві, передає Дніпроград з посиланням на Цензор.НЕТ.

"Дніпропетровська область однією з перших включилася в роботу по впровадженню інклюзивної освіти, і ми в Фонді Петра Порошенка одразу побачили, як облдержадміністрація почала показувати неймовірні результати. Співпрацюючи з ДніпроОДА, я відчувала себе, як в казці: коли я пропонувала відкривати в школах ресурсні кімнати, медіатеки, мені говорили: "Скільки завгодно!" Ця область стала лідером з впровадження інклюзії", - сказала Марина Порошенко.

Голова ДніпроОДА Валентин Резниченко відзначив, що інклюзія у навчальних закладах області та всієї країни є дуже важливою.

"Приємно чути, що ми перші, але насправді, ми стали локомотивом програми впровадження інклюзії в школах і дитячих садках Дніпропетровської області", - зазначив Резніченко.

У свою чергу,  Президент України Петро Порошенко підкреслив, що інклюзія в освіті - це запорука єдності, яка починається ще в школі.  

"Ще чотири роки тому я не знав, що означає слово "інклюзія". І ось уже кілька років я засинаю і прокидаюся з цим словом. Завдяки Першій Леді, я усвідомив, наскільки це важливо. В радянські часи про дітей з особливими потребами не прийнято було говорити, всі робили вигляд, що їх не існує, і вони, і їхні батьки залишалися один на один зі своїми проблемами. За цей час багато що змінилося, і динаміка впровадження інклюзивної освіти викликає захоплення і у наших західних партнерів. Для нас інклюзія в освіті - це запорука нашої єдності, яка починається ще в школі. У єдності багато вимірів, один з них - єдність в шкільному класі", - зазначив гарант.

За даними ДніпроОДА, за останні два роки в області значно зросла кількість дітей, які навчаються за інклюзивною системою. Всього в Дніпропетровській області 225 шкіл. На самому початку процесу впровадження інклюзії всього чотири дитини з особливими потребами здобували освіту за цією системою, сьогодні їх більше 860.

Всі школи і садки ДніпроОДА оснащує пандусами, підйомниками, безбар'єрним входом, ресурсними кімнатами, бібліотеками. Крім того, за затвердженими Міністерством науки програмами  вчителі та вихователі навчаються роботі по методикам інклюзії, школи і садочки отримали нових фахівців: психологів, асистентів вчителів.

З держбюджету України Дніпропетровська ОДА отримала субвенцію на створення інклюзивних-ресурсних центрів по всій області. За словами Резниченко, в планах його адміністрації - впровадження інклюзивної освіти в кожній школі регіону без винятку. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...