App Store Google Play

Учасники дніпровського Майдану вимагатимуть у Генпрокуратури розслідування справи нападу тітушок 26 січня 2014 року

25 Січня 17:00
Учасники дніпровського Майдану вимагатимуть у Генпрокуратури розслідування справи нападу тітушок 26 січня 2014 року

У зв'язку із тим, що обласна прокуратура протягом п'яти років саботує проведення розслідування щодо нападу тітушок на мирний мітинг під ДніпроОДА, учасники подій звертатимуться до Генеральної прокуратури аби та взяла цю справу під свій контроль. Про це сьогодні, 25 січня, під час прес-конференції повідомила журналістка та активістка Майдану Юлія Мельниченко, передає Дніпроград.

За її словами, протягом п'яти років місцева прокуратура жодним чином не сприяє всебічному розслідуванню справи. Правоохоронцями досі не визначено хто саме фінансував та організовував напад на мирних мітингарів, а також чому напередодні нападу тітушки знаходилися у будівлях Дніпропетровської обласної ради та ДніпроОДА.

«Всі ми знаємо, що на той момент обласною адміністрацією керував тодішній віце-прем'єр-міністр. У нас питання, чому до цього часу цих людей не зробили хоча б якоюсь стороною по кримінальних справах, які пов'язані з подіями 26 січня 2014 року? Чому їх не допитали?», - зазначила Юлія Мельниченко.

Окрім цього, учасник подій січня 2014 року Кирило Дороленко зауважив, що окрім тих чиновників та політиків, які влаштували крававу бійню, за організацію побиття дніпрян мають відповідати і представники силових структур, які в той час сприяли цьому злочину.

«Юлія назвала лише частину людей, які мають нести відповідальність. А я ставлю питання, а як щодо керівництва обласної поліції, яке зібрало зі всієї області дільничих, патрульних, яких привезли в ОДА? Загалом, їм вдалося зібрати 800 осіб. А тодішнє обласне керівництво СБУ, зокрема пан Воропай, який втік до Криму з усією інформацією по активістам Майдану і все віддав ФСБ РФ? А охоронні структури, які надавали тітушок і які взяли травматичну зброю? А перевізники, які забезпечували підвезення тітушок до ОДА? Де розслідування по всьому цьому «кодлу», яке створювало так звані «народні дружини» що били людей?», - сказав Дороленко.

Варто зазначити, що одразу після подій 26 січня Кирило Дороленко був затриманий спецпідрозділом СБУ «Альфа» за нібито те, що збирався підірвати Запорізьку атомну станцію. Після перемоги Революції Гідності його справу було скасовано, але тих, хто її фальсифікував, також не притягнуто до жодної відповідальності.

Таким чином, у зв'язку із повним саботажем розслідування справи 26 січня 2014 року, активісти за підтримки громадських організацій та народного депутата Андрія Денисенка направили запити до обласної прокуратури щодо поточного стану справи. Зокрема, у своєму зверненні депутат просить правоохоронців повідомити:

- про кількість і стан розслідування кримінальних проваджень щодо факту нападу тітушок у 2014 році;
- скільки з цих кримінальних проваджень вже передано до суду;
- скільки з них закрито прокуратурою і на якій підставі;
- кому з тітушок та організаторів побиття пред'явлено підозру;
- кому вже висунуто обвинувачення;
- стосовно яких осіб, підозрюваних в масовому побитті громадян, є вироки суду та які саме.

Після отримання відповіді на зазначені питання, активісти порадяться з юристами та звернуться до Генеральної прокуратури з вимогою аби та взяла на себе розслідування і притягнула до відповідальності головних організаторів нападу та їхніх посіпак.

«Ми будемо діяти в правовому полі. Наразі в нас є два запити. Перший від ГО «Вільна доля», а другий від народного депутата Андрія Денисенка. Зараз чекаємо відповіді на них.  Потім, отримавши відповідь, консультуємося з юристами і звертаємося до Генеральної прокуратури, від якої ми будемо вимагати щоб цю справу забрали з обласної прокуратури, бо тут, незалежно від прізвищ, результат один – вона гальмується», - наголосила Юлія Мельниченко.

Окрім цього, вона додала, що у разі успішного розслідування, мешканці Дніпропетровської області будуть вдячні Генпрокурору за вирішення наявної ситуації.

Варто зазначити, що вже завтра, 26 січня, учасники подій 2014 року вийдуть під ДніпроОДА аби знову нагадати про трагічні події часів дніпровського Майдану.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...