App Store Google Play

Голосувати не "за", а "проти" – шлях у нікуди

23 Січня 10:00
Голосувати не "за", а "проти" – шлях у нікуди

Поняття "опозиція" передбачає альтернативний варіант управління і розвитку. Інші (не вдаватимемося кращі чи гірші) варіанти.

Але це план. Хоч який, але план.

Опозиція - це люди поза владою або ті, що голосують за альтернативу владі. Але не за пусте місце.

Я вкрай негативно ставлюся не до опозиції (я її не бачу від слова "зовсім", якщо не вважати Вілкула опозицією, а я ще не збожеволів, щоб вважати його опозицією), а до людей, які сидять на диванах, захлинаються жовчю і ненавидять країну в якій живуть. Просто ненавидять. Безальтернативно. Ні, є варіант! Вони люблять СРСР і, деякі, таємно обожнюють Росію. У них немає свого кандидата, у них немає програми, у них немає нічого, крім злості і безсилля. Воно їх душить, але, на жаль, не до кінця.

Вони не голосуватимуть за когось. Їм нема за кого голосувати - немає кандидатів, тому підійде будь-хто. Добре було б за Путіна, він - красень, але у нас не балотується. Тому, наприклад, Ляшко. Або Юля - це знатна опозиціонерка, яка з влади не вилазить, але і вона згодиться. Потім будемо розгрібати.

Їм погано все: що експорт, що імпорт. Будь-які угоди з торгівлі, будь-які військові союзи. Все, що відбувається їм поперек горла. Причому, успіхи для них недостатньо успішні та дорівнюють поразкам. А поразки - значимі і радують надзвичайно. НАТО - погано. ЄС - погано. Безвіз - погано. Зона вільної торгівлі з Європою - погано. ЗВТ з Ізраїлем - погано. Сонце - погано. Дощ? Огидно. Вітер? Нестерпно. Побудовано 211 підприємств - це не ті підприємства! Відремонтовано стільки тисяч км доріг? Це не ті дороги, чому мало, що таке асфальтобетон?

Не тієї довжини, не так стоїть, покосився вправо, діаметр малуватий і на смак не подобається. При цьому - війни немає, відпочинемо в Криму - а що? Головний аргумент за інтелектом - навіщо скакали? Я, наприклад, не скакав. Більшість моїх друзів теж. Але те, що Януковичу дали під зад, а його міцні господарники - злодії і бандити, ми підтримуємо повністю. І те, що наша дорога - це геть від путінської Росії - теж підтримуємо. І - так - нам не подобається корупція, але ми любимо свою країну. З корупцією можна і потрібно боротися, але влада - це не країна. І країна змінюється в кращу сторону, а з владою ми розбираємося.

Тут більше не буде СРСР - це фізично неможливо, фарш не провернути назад. І Україна не Росія - і нею не буде, хоч захлиніться жовчю всі любителі путінського режиму. І Україна буде членом НАТО, і ввійде в ЄС - у всякому разі, цей шлях буде законодавчо закріплено в Конституції.

Реваншу не буде. Якщо є пропозиції щодо поліпшення дорожньої карти - пропонуйте. Я, особисто, готовий гідні вислухати і підтримати.

Наше горе в тому, що ми завжди голосуємо не "за", а "проти" когось. Ми Януковича вибрали, бо не хотіли Тимошенко. Ми не розуміємо, що альтернатива - це не насрати в чай тим, з ким не згоден. Це запропонувати щось своє.

Коли я вживаю слово "вата", то говорю саме про цей образ мислення. Це не образа, це назва ідеології. Ідеології - "баба Яга проти". Люди, які чекають реваншу, але при цьому думають, що викликати його можна за допомогою проносу на дивані, однією ненавистю і плювками.

Мене не лякає інакомислення, я продовжую вважати, що перебувати в опозиції до влади - це обов'язок мислячої інтелігентної людини. Це потрібно, щоб не допустити перетворення демократії в диктатуру, що насправді дуже ймовірний розвиток подій. Пропонуйте, думайте, боріться, голосуйте. Хоча, звичайно, гадити в блогах, та ще й не у своїх, набагато простіше.

Але голосувати за "як завгодно, тільки не так" - це глухий кут. Це шлях "в нікуди". І чим раніше це дійде до адекватних, тим краще.

Facebook автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...
Уже 2 роки спілкуюсь із молодими людьми (університет-постуніверситет). Багато з них готові піти в село вчителем аби уникнути армії. Точніше строкової служби.Абсолютно розумію чому це відбувається. Уяв...