App Store Google Play

На Січеславщині продовжує лютувати кір: симптоми та профілактика

22.01.2019 15:40
На Січеславщині продовжує лютувати кір: симптоми та профілактика

На Січеславщині продовжує лютувати кір, 80% хворих – діти. Про це сьогодні, 22 січня, під час прес-конференції у медіацентрі «Відкритий» повідомив завідувач 1-м відділенням міської інфекційної лікарні № 21 Володимир Чумак.

За його словами, зараз інфекція зосереджена у західних областях України, і порівняно з ними наша область є більш сприятливою. Потрібно пам’ятати, що кір – інфекційна хвороба, яка передається повітряно-крапельним шляхом, при цьому заразність 100-відсоткова. Інкубаційний період у неї становить 10-12 днів.

«На початковій стадії лише висококваліфіковані лікарі зможуть відрізнити кір від ГРВІ чи грипу, бо симптоми дуже схожі: підвищена температура тіла, нежить, кашель, чутливість до світла», - зазначив інфекціоніст.

Аби достовірно визначити характер хвороби, потрібно звертати увагу на зовнішні симптоми.

«Вже на 3-5 день захворювання з’являється висип: спочатку маленькі плями можна помітити на вухах, обличчі, потім вони спускаються до верхніх та нижніх кінцівок», - зазначив Чумак.

Також фахівець наголосив, що потрібно дуже відповідально ставитися до свого здоров’я, а особливо – до здоров’я своєї дитини.

«Щороку у світі помирає понад 900 тис. дітей.  В області за два тижні цього року на кір захворіло більше 2 тис. людей, 80 % з них – діти. Першу вакцинацію від кору дітям роблять у 12 місяців, наступну – у шість років», - додав він.

Нагадуємо, що за словами Уляни Супрун, попередити кір можна лише вакцинацією. Для цього потрібно звернутися до сімейного лікаря.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...