App Store Google Play

Чуму свиней на Дніпропетровщині зупинено: як запобігти повторного спалаху

22.01.2019 15:00
Чуму свиней на Дніпропетровщині зупинено: як запобігти повторного спалаху

На сьогодні на території Дніпропетровської області епідемії африканської чуми свиней немає - селище, де виявили вогнище захворювання на карантині, а всі заражені свині та ті тварини, які з ними контактували, знищені. Про це сьогодні, 22 січня, повідомив представник Держспоживслужби Андрій Говтвян, передає Дніпроград.

Андрій Говтвян зазначає, що АЧС - небезпечне вірусне захворювання, яке вражає свиней. Ним можуть заразитися як домашні свині, так і дикі кабани. На сьогодні методів успішного лікування АЧС не існує. 

"11 січня до нас звернувся власник тварин, і розповів, що в нього несподівано загинуло чотири трьохмісячних та три шестимісячних поросят. Експерти встановили, що це АЧС. Служба ветеринарної медицини провела карантинні заходи із запобігання розповсюдженню хвороби шляхом швидкого гуманного безкровного забою усіх свиней на території, де спалахнула хвороба, з наступним спаленням трупів тварин, механічною чисткою та дезінфекцією приміщень та території утримання свиней. Навколо селища Топило, що у Томаківському районі, організовано двокілометрову карантинну зону", - розповів Говтвян.

Або зупинити вірусне захворювання було знищено 28 свиней. Нових випадків захворювання не спостерігається. 

Зазначимо, АЧС - надзвичайно заразна вірусна хвороба свиней усіх вікових груп, що характеризується здебільшого гострим перебігом та проявляється лихоманкою, крововиливами, синюшністю та змертвінням шкіри, ураженнями внутрішніх органів та високою смертністю, що призводить до значних економічних збитків.

"Щоб запобігти занесенню вірусу АЧС в господарство необхідно утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами. Обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар. Не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам, не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів", - зазначив Говтвян.

Також  експерт наголошує, що усі тварини домогосподарства повинні стояти на обліку у місцевих ветеринарних служб. Це допоможе уникнути розвитку вірусних захворювань.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...