App Store Google Play

Чуму свиней на Дніпропетровщині зупинено: як запобігти повторного спалаху

22 Січня 15:00
Чуму свиней на Дніпропетровщині зупинено: як запобігти повторного спалаху

На сьогодні на території Дніпропетровської області епідемії африканської чуми свиней немає - селище, де виявили вогнище захворювання на карантині, а всі заражені свині та ті тварини, які з ними контактували, знищені. Про це сьогодні, 22 січня, повідомив представник Держспоживслужби Андрій Говтвян, передає Дніпроград.

Андрій Говтвян зазначає, що АЧС - небезпечне вірусне захворювання, яке вражає свиней. Ним можуть заразитися як домашні свині, так і дикі кабани. На сьогодні методів успішного лікування АЧС не існує. 

"11 січня до нас звернувся власник тварин, і розповів, що в нього несподівано загинуло чотири трьохмісячних та три шестимісячних поросят. Експерти встановили, що це АЧС. Служба ветеринарної медицини провела карантинні заходи із запобігання розповсюдженню хвороби шляхом швидкого гуманного безкровного забою усіх свиней на території, де спалахнула хвороба, з наступним спаленням трупів тварин, механічною чисткою та дезінфекцією приміщень та території утримання свиней. Навколо селища Топило, що у Томаківському районі, організовано двокілометрову карантинну зону", - розповів Говтвян.

Або зупинити вірусне захворювання було знищено 28 свиней. Нових випадків захворювання не спостерігається. 

Зазначимо, АЧС - надзвичайно заразна вірусна хвороба свиней усіх вікових груп, що характеризується здебільшого гострим перебігом та проявляється лихоманкою, крововиливами, синюшністю та змертвінням шкіри, ураженнями внутрішніх органів та високою смертністю, що призводить до значних економічних збитків.

"Щоб запобігти занесенню вірусу АЧС в господарство необхідно утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами. Обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар. Не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам, не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів", - зазначив Говтвян.

Також  експерт наголошує, що усі тварини домогосподарства повинні стояти на обліку у місцевих ветеринарних служб. Це допоможе уникнути розвитку вірусних захворювань.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...