App Store Google Play

100-річчя Акту Злуки: у Дніпрі відзначили День Соборності України

22 Січня 14:20
100-річчя Акту Злуки: у Дніпрі відзначили День Соборності України

Сьогодні, 22 січня, у Дніпрі, біля пам'ятного Хреста УНР на Соборній площі, відбулася акція до Дня Соборності України. Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

Акт Злуки між УНР та ЗУНР був проголошений 22 січня 1919 року на Софійський площі в Києві. Сьогодні ж, 100 років потому, у Дніпрі-Січеславі, на місці, де під час Визвольних змагань 1917-1921 років у боях з більшовиками загинули січові стрільці, зібралося чимало мешканців міста аби вшанувати героїв та вкотре нагадати що боротьба за Українську Самостійну Соборну Державу триває і сьогодні.

Як зазначив народний депутат Андрій Денисенко, 100 років тому за соборність і незалежність боролися українці з різних регіонів нашої країни, що є головним доказом нашої єдності.

"Соборність - це основа державотворча цінність і якість. Соборність - це єдність. Як національна, так і територіальна єдність. Саме за Українську Соборну Самостійну Державу боролися лідери визвольного руху, незалежно від точки їхнього походження: подоляни і сіверяни, галичани, волиняни, наддніпрянці, кубанці, слобожани. Соборність України оплачена великою ціною", - сказав під час виступу Андрій Денисенко.

Окрім цього, він зауважив, що Січеславщина перейняла на себе роль центру національного відродження і захисту сучасної України. Головний доказ цьому - тисячі героїв, які пішли захищати державу від російської агресії, сотні волонтерів і громадських діячів, які не тільки допомагали армії на фронті, а і забезпечували їй міцний тил. 

У свою чергу, народний депутат Валентин Дідич наголосив на тому, що разом із Андрієм Денисенком та іншими обранцями будуть добиватися того, щоб наша область все ж стала Січеславською.

"Ми, як народні депутати, будемо робити все задля здійснення історичної справедливості. Щоб наш край мав завойовану ще козаками історичну назву, чудову назву, яка виплекана серцем і душею - Січеславська область", - зазначив Дідич.

Окрім цього, біля пам'ятного хреста бійцям УНР на Соборній площі представники Дніпровської єпархії ПЦУ провели молебень за всіх присутніх, полеглих і за світле майбутнє України.

Також участь у заході взяли представники Дніпровського товариства політичних в'язнів та репресованих, козацькі організації краю, громадська організація С14 та інші. 

Наприкінці заходу для учасників акції свої пісні заспівали музики з відомого гурту "Вертеп".

Нагадаємо, що Хрест УНР відкрили у Дніпрі два роки тому.

}

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...