App Store Google Play

Захисниця України як вигнанець суспільства

21 Січня 18:00
Захисниця України як вигнанець суспільства

Багатодітна мати, учасниця бойових дій і переселенка залишилася без підтримки влади і змушена протистояти бюрократичній системі. Олександра Підгорна із позивним Мирослава Мирна самотужки забезпечує себе, трьох дітей та матір. Жувуть уп’ятьох в павлоградському містечку для переселенців із захмарною квартплатою. Офіційну роботу Мирослава знайти не може - відмовляють, бо переселенка. Перешкоди з’явилися і на шляху отримання компенсації на придбання житла. Так вимушена виживати захисниця України, яка брала участь у запеклих боях у Торецьку та під Світлодарською Дугою.

Мирослава Мирна жила у Донецьку до початку війни. В кінці 2014 року перевезла дітей з матір’ю під Авдіївку, а сама пішла добровольцем у 93 ОМБр. Потім служила за контрактом у 53 бригаді. У 2017 році звільнилася через необхідність доглядати дітей. Восени 2018 року помер батько двох дівчаток та хлопчика.

“Ми давно з ним не спілкувалися, і він не допомагав утримувати дітей. Восени він помер на непідконтрольній території. Довідку про смерть я отримати не можу, його родичі мені документи не дають. Кажуть, ти фашистка, ти наших вбивала, нічого від нас не отримаєш. Ну і поїхати туди з ними розбиратися я теж не можу, я там у карному розшуку”, - пояснює Мирослава. Тож виплати від держави за втрату годівника жінка отримувати не може.

Знайти роботу в Павлограді у Мирослави також не виходить.

“Хотіла влаштуватися продавчинею у магазин “Все по 3 гривні”, пройшла співбесіду, сказали зателефонують пізніше. Ввечері передзвонюють і кажуть: вибачте, але ми переселенців не беремо. Мені доводилося їздити у Київ заробляти, неофіційно працювала на автомийці. Багато боргів набрала, просто щоб дітей годувати. Вирішила купити дім для дітей, щоб їм після мене хоч щось дісталося. Я ж вічно жити не буду, до того ж у мене в АТО контузія була”, - розповідає Мирна.

Наразі існує державна програма, яка передбачає компенсацію за житло переселенцям. Враховуючи, що родина Мирослави складається з п’ятьох осіб, передбачається компенсація мінімум за 3х-кімнатну квартиру. Але і тут жінка зіштовхнулася з перешкодами. Серед необхідних документів вимагають довідку про склад сім’ї і місце реєстрації проживання. Нині в Дніпропетровській області і по всій країні намагаються відмовитися від цього документу взагалі, заносячи відомості у базу даних. Державна установа не має вимагати довідку вдруге, але дані Мирослави ще відсутні у базі, тому їй необхідно отримати довідку в ЖЕКу. Та жінці довідку не дають через наявний борг за комунальні послуги у містечку для переселенців. Борг склав 900 грн за листопад 2018 року.

“Такі дії неприпустимі. За законом у ЖЕКу не мають права шантажувати і не видавати довідку через борг за комунальні послуги”, - коментує ситуацію правозахисниця ГО “ПГ “СІЧ” Ксенія Онищенко, до якої звернулася по допомогу Мирослава Мирна.

“В такому випадку треба викликати наряд поліції. Але якщо і правоохоронні органи не допоможуть, наступним кроком буде звернення до суду”, - додає правозахисниця.

Мирослава також розповіла, що прийшла ставати в чергу на житло до Павлоградського виконкому, а їй сказала, що це неможливо через те, що вона не працевлаштована.

“Такі заяви також не мають законної сили. Складається враження, що влада свідомо перешкоджає наданню права на компенсацію за житло”, - зазначає Ксенія Онищенко.

Мирослава Мирна впевнена, що у владі Павлограду самі колишні регіонали, які ненавидять тих, хто служив в АТО і переселенців, тому в неї виникають такі труднощі.

Виходить, що захисники України, які з почуття патріотизму самовіддано йшли ризикувати своїм життям на передову, залишилися без жодного відгуку від держави. Суспільство у особі роботодавців не сприймають їх, колишні родичі вважають фашистами, а місцева влада перешкоджає законному отриманню компенсації на житло. Сумно, що Герої опиняються в такому скрутному становищі, та є надія, що із допомогою сумлінних правозахисників та з інформаційною підтримкою ситуація зміниться.

Раніше повідомлялося, як переселенці постраждали від патріотизму і залишилися із замороженою пенсією.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...