App Store Google Play

Реабілітація постраждалих бійців із наслідками травм кінцівок у незадовільному стані, - експерт

21.01.2019 16:00
Реабілітація постраждалих бійців із наслідками травм кінцівок у незадовільному стані, - експерт

Від початку бойових дій на Сході країни до обласної клінічної лікарні Дніпра направили на лікування більше трьох тисяч поранених українських військових. У 2018 році - тут від серйозних поранень лікувались майже 250 бійців. Про це сьогодні, 21 січня, під час прес-конференції у медіахолдінгу "Відкритий" повідомив травматолог-ортопед Олександр Лоскутов, передає Дніпроград.

За його словами, кількість поранених у лікарні зменшилась у наслідок того, що нині військові медики пройшли якісну підготовку. Також причиною стала велика кількість лекцій і практичних занять, які лікарні регіону провели для медпрацівників сусідніх областей.

Нині надання допомоги здійснюється у декілька етапів. На першому - сили направляють на збереження життя пораненого.

"Всі вогнепальні рани забруднені, через різноманітні інфекції вони проходять з ускладненнями. Тому для початку необхідно провести ліквідування локальної інфекції, відновлення шкірних покровів", - прокоментував травматолог-ортопед Олександр Лоскутов.

Далі відбувається етап збереження кінцівок.

"На сьогодні у лікарні залишились хлопці, які мають наслідки цих травм. У більшості випадків - це деформації кінцівок. Бійці проходять реконструктивні операції, основний напрямок яких - відновити довжину кінцівок та функції суглобів," - додав Олександр Лоскутов.

Останні етап - реабілітація. Утім, стан системи реабілітації постраждалих із наслідками травм кінцівок фахівець у галузі травматології оцінює незадовільно.

"Ми маємо недостатню кількість непідготовлених спеціалістів-реабілітологів. І не обов'язково людина, яка знаходиться у центрі, матиме гарні умови для перебування. Із ним потрібно проводити індивідуальну роботу", - зазначив травматолог-ортопед Олександр Лоскутов.

Зазначимо, що серед проблем військової медицини, які виділяють експерти і те, що 95% військових ЗСУ потребують стоматологічної санації.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...