App Store Google Play

На що сподіватися пораненим цивільним, які отримали інвалідність внаслідок бойових дій?

21 Січня 15:40
На що сподіватися пораненим цивільним, які отримали інвалідність внаслідок бойових дій?

У Дніпрі продовжують допомагати цивільним громадянам, які отримали поранення, контузії та втрату здоров’я внаслідок бойових дій на Сході. Сьогодні, 21 січня, правозахисники розповіли, що пропонує держава таким людям та наскільки реально отримати допомогу. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Координаторка громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у Дніпрі Наталія Кожина розповідає, що цивільним, які отримали поранення на війні, досить важко довести на практиці.

"За чотири роки війни до нас неодноразово зверталися мирні люди, які отримали поранення в зоні бойових дій. Найчастіше це поранення через мінно-вибухові боєприпаси, контузії, навіть втрата кінцівок. Проте такі люди досі отримують інвалідність через «загальне захворювання». Тому що в Державі не існувало документу, який забезпечує підтримку людей постраждалих внаслідок збройного конфлікту. Поранені отримували звичайну інвалідність і щомісячну виплату близько 1,5 тис грн", - розповіла Наталя Кожина.

Така ситуація стосується не тільки мирних містян, а й волонтерів, які допомагають українським військовим та ризикують життям на передовій. Відтак, волонтер Олег Бусень отримав поранення на Сході і сьогодні має проблеми із здоров'ям.

"Протягом 2014 та 2015 року ми возили допомогу військовим на Схід. Вже коли почалися Дебальцевські події ми везли гуманітарну допомогу бійцям, супроводжували трьохсотих, забирали загиблих. Одного разу в табір поранених прилетіла міна, я отримав поранення. Через це сьогодні маю порушення пам'яті, головні болі та інше. Проте за документами встановлена інвалідність, отримана нібито в побутових умовах", - розповів Олег Бусень. 

Правозахисники повідомляють, що лише нещодавно Кабмін затвердив Постанову, яка дозволяє цивільним отримати військову інвалідність і міжвідомчу комісію, яка встановлює зв'язок між ушкодженням здоров’я та "дією вибухових речовин, боєприпасів та військового озброєння".

"Такий механізм був встановлений лише нещодавно. Для цього необхідно пройти експертні комісії, які підтвердять факт отримання поранень: пройти усі обстеження, отримати висновок медексперта. До того ж до МСЕК потрібно буде звертатися двічі: спершу підтвердити інвалідність (загальне захворювання), вдруге – її зв'язок з пораненням. Крім того, необхідно відкрити кримінальне провадження за фактом поранення та отримати Витяг. Тобто, це шлях дуже непростий", - розповіла юристка громадської організації "Правозахисна група "СІЧ" Марина Кіптіла. 

Наразі правозахисники допомагають Олегу Бусень отримати військову інвалідність. 

"Наразі одноразова фінансова допомога у бюджеті не передбачена. Тобто на сьогодні мова йде лише про виплату пенсій, як інвалідам війни на рівні військових ЗСУ. Сума складає близько 3,4 тис грн на місяць", - повідомив начальник Східного міжрегіонального відділу Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО Олексій Корж. 

Нагадаємо, у Дніпрі правозахисники провели воркшоп щодо допомоги цивільним, які отримали поранення на війні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...