App Store Google Play

Міська рада Дніпра заблокувала повноцінне функціонування ОСББ та позбавила їх субсидій

21.01.2019 13:00
Міська рада Дніпра заблокувала повноцінне функціонування ОСББ та позбавила їх субсидій

Через те, що у минулому році Дніпровська міська рада прийняла рішення №95/35, місцеві новостворені ОСББ не можуть повноцінно функціонувати. Про це сьогодні, 21 січня, під час прес-конференції повідомив Павло Хобот, голова асоціації ОСББ та ЖБК «Наш дім», передає Дніпроград.

За його словами, восени 2018 року депутати та міський голова Філатов одностайно проголосували за рішення №95/35, яке зобов’язує об’єднання співмешканців багатоквартирних будинків надавати 13 документів, більшість з яких неможливо отримати. Ці документи необхідні аби позбутися комунальних управителів, більше не платити їм квартплату і перейти до автономного функціонування. Таким чином, вже п’ять місяців новостворені ОСББ не можуть позбутися «комунального ярма» і знаходяться в патовій ситуації.

«Наші депутати створили прецедент на всю країну. Це рішення говорить про те, що якщо співвласники будинку вирішили їм управляти створивши ОСББ чи визначивши управителя, то для того щоб ЖЕК перестав нараховувати їм квартплату, віддав технічну документацію тощо, необхідно надати аж 13 документів. При цьому, документи є «унікальними», - зазначив Павло Хобот.

Як приклад, новостворене ОСББ має надати угоду з енергопостачальником, яку можна укласти лише після того як комунальники анулюють свою попередню угоду і передадуть співвласникам документацію. Подібна ситуація і з іншими документами. Тобто, міськрада штучно створила для ОСББ такі умови, які унеможливлюють реалізацію права мешканців багатоквартирних будинків на незалежне функціонування.

Ще одним наслідком дій міськради є те, що мешканці новостворених ОСББ позбавляються права на субсидії від держави, адже згідно законодавства їх нарахування здійснюється лише одному управителю. 

Питання про скасування рішення №95/35 депутати мають розглянути на найближчій сесії, що відбудеться наступного тижня. Якщо цього не станеться, представники ОСББ будуть змушені йти до суду. Окрім цього, наразі сформовано звернення до Президента України від новостворених ОСББ, в якому до нього звертають з проханням забезпечити дотримання конституційних прав мешканців Дніпра, які наразі порушують у зв’язку із рішенням міськради.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...