App Store Google Play

Чи лишатимось чужими на своїй землі

20 Січня 18:00
Чи лишатимось чужими на своїй землі

Треба визнати, що в суспільстві сформувався німий консенсус, який краще проговорити, хоч ми з ним і незгодні, ніж його замовчувати. Ґрунтується він на наступних засадах:

1. "Українцем" є кожний громадянин України, хто не вважає себе приналежним до іншої національности. Питання етнічного походження чи мови спілкування відкидається.

2. Україна є формою державності "української політичної нації". Історичні змагання українського народу за власну незалежну країну завершились в 1991 році. Питання відсутності національного характеру України відкидається.

3. Сучасна політична боротьба "українців" є суто внутрішньою справою. Питання наявного холодного міжнаціонального громадянського протистояння відкидається.

Це неприємно усвідомлювати, але це так — весь суспільний дискурс на заході і на сході, всі політологи на телеканалах, вся риторика публічних осіб спрямована на цементування цього консенсусу.

На противагу наше бачення ґрунтується на таких тезах:

1. Українцем є лише той, хто має відповідні цьому ознаки. Якщо людина спілкується російською, споживає інформаційний, культурний, розважальний продукт російською мовою, то ця людина за національною приналежністю є росіянином з паспортом України у себе в кишені.

2. Україна є державою, в якій представники української нації переважно усунені від джерел політичної, економічної, медійної, культурної влади, тощо. Головний вплив в країні мають представники інших національних проектів.

3. Сучасна політична боротьба українців має на меті максимальне збільшення присутності українських націоналістів в органах державної влади і максимальне зменшення впливу неукраїнців в міністерствах, парламенті та органах місцевого самоврядування.

Я відмовляюсь визнавати усіх цих перехожих на вулицях Дніпра, Києва, Харкова за представників свого народу. Я не можу разом з ними працювати над розбудовою країни. Мені байдужий ступінь їх економічного добробуту, культурного розвитку чи задоволення екологією навколишнього середовища. Серед них я живу ніби в окупації. Ці люди є чужими для українців. Більше того, ці люди відмовляються визнавати те, що мешкають в кордонах української національної держави, і не бажають коритись її порядкам, нав'язуючи всюди в публічному просторі російську мову і зневажаючи навіть чинне куце мовне законодавство.

Головна мета української нації це боротьба за повноту влади у власній країні. Це станеться, коли всі важливі ланки суспільної ієрархії будуть очолювати українці, які свідомі національних інтересів свого народу, вміють відрізняти своє від чужого і мають прагнення це робити.

Треба визнати, що в Дніпрі цієї влади у нас нуль. А іншого способу її здобути, ніж заперечити волю сотень тисяч неукраїнців, що тут мешкають, немає. Ми можемо чекати, коли кількість української мови на вулицях зросте тут через 10 років з 3% до 6%, ще через 10 років з 6% до 12%, а потім десь в 2050 тут українці будуть складати чверть мешканців міста. З такими темпами націоналістам легше залучитись політичною підтримкою українців чеської діаспори і виграти депутатські мандати, скажімо, в Празькій міській раді.

Закон природи такий, що слабкі нації зникають з цього світу і більше в історії людства не з'являються. Смерть нашого народу є цілком реальною перспективою, і, якщо ми програємо малоросам чи росіянам, то перестанемо існувати назавжди. І це буде справедливо. Українці Дніпра як і раніше, так і зараз, не можуть відтворюватись в наступних поколіннях, оскільки їх діти моментально русифікуються, коли потрапляють в місцеві дитячи садки, школи та університети. Ті, хто не бажає такої долі своїм синам і дочкам, вимушені або тікати в інші області, або організовувати домашню освіту. Смерть нашого народу вже перед нашими очима.

Залишається витягувати з гіпнозу чинного суспільного консенсусу тих, кого ще можна врятувати, і думати над тим, як українцям здобути владу, щоб влаштувати тут свої порядки замість чужих.

Facebook автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...