App Store Google Play

У Дніпрі Уляна Супрун розповіла, які зміни у сфері охорони здоров'я очікують містян протягом року

18 Січня 15:40
У Дніпрі Уляна Супрун розповіла, які зміни у сфері охорони здоров'я очікують містян протягом року

На Січеславщині майже усі медзаклади первинної ланки вже підписали договори із Національною службою здоров'я. Два останні - зроблять це до кінця місяця. В результаті, усі лікарні отримають кошти за підписані декларації містян із сімейними лікарями. Про це сьогодні, 18 січня, повідомила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун під час робочого візиту до Дніпра, передає Дніпроград.

За її словами, хоча Дніпро є лідером серед інших міст України щодо підписаних декларацій, договір із сімейним лікарем уклали усього 65% усього населення. Тому очільниця МОЗ закликала всіх мешканців області, які ще цього не зробили, обрати свого сімейного лікаря. 

Також вона повідомила, що нині існує проблема, пов'язана із Програмою "Доступні ліки". Отримуючи субсидію, область використовує її у перші 2-3 тижня місяця. Через це у лікарень не лишається коштів, а пацієнти не можуть отримати препарати. Тому з 1 квітня фінансування Програми "Доступні ліки" передадуть Національній службі здоров'я.

"Після цього, коли ваш сімейний лікар випише вам електронний рецепт через комп'ютер, ви зможете зайти в будь-яку аптеку в будь-якому місті України та отримати там ліки безкоштовно або з маленькою співоплатою. Це допоможе отримати препарати будь-де через електронну систему. А також вирішить проблему із тим, що може не бути достатньо коштів", - зазначила  в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Друга зміна, яка очікує українців, станеться у липні цього року. Тоді розпочнеться впровадження програми "Безкоштовна діагностика". На неї вже виділили додаткові 2 мільйони гривень.

"На вторинній ланці, де є поліклініки і спеціалісти, там, де роблять діагностичні тести і аналізи, ендоскопію, лапароскопію тощо, послуги за це оплачуватимуть знов через Національну службу здоров'я. Скажімо, ви захворіли і ваш сімейний лікар направив вас робити рентген легенів. Він через комп'ютер надасть направлення на діагностику, а ви зможете зайти в будь-який діагностичний центр і отримати рентген. А Національна служба здоров'я напряму оплатить ці послуги. Але такі центри мають бути неприбутковими підприємствами", - додала Уляна Супрун.

Сьогодні очільниця МОЗ спілкуватиметься із керівництвом області та міста, аби якнайшвидше автономізувати всі лікарні і поліклініки. Після цього вони зможуть підписати договори із Національною службою здоров'я, а пацієнти користуватися новими програмами.

Раніше повідомлялося, що Уляна Супрун завітала до однієї з дніпровських лікарень і спілкувалась із пацієнтами про якість надання послуг.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...