App Store Google Play

Хто стане президентом українського Facebook

18.01.2019 10:00
Хто стане президентом українського Facebook

Тепер для піару під час виборчої кампанії Facebook став таким же важливим інструментом, як газети, листівки, чи ролики на телебаченні. Тим паче, коли йдеться про найвищий пост у державі.

Всі ключові гравці президентських виборів інвестують потужні бюджети у Facebook. Але їх підходи до використання соціальних мереж кардинально відрізняються. Про результати можна буде говорити як мінімум 1 квітня. А ось дослідити хто і як працює з Facebook можна вже зараз.

І хто з них двох більш європейський?

Як і в житті, у Facebook Петро Порошенко та Юлія Тимошенко змагаються за пальму першості. Передусім це стосується кількості підписників.

Обидва політики активно рекламують свої сторінки для збільшення аудиторії. Але кардинально відрізняються меседжі.

«Теж роздратована поганими дорогами? Став лайк!» — і заклики до змін у Тимошенко. А з іншого боку — «переможна» риторика діючого президента. Наприклад, «Пишаємося нашими захисниками. Підтримай українську армію!».

"Діджиталізація" української політики — це гарний знак

Загалом, і Порошенко, і Тимошенко мають типові для європейських політиків сторінки: свій стиль оформлення публікацій, використання кепшенів та якісних роликів, чіткі та зрозумілі меседжі у постах. Як і у випадку з рекламою, відрізняється тільки риторика. У когось тотальна зрада, а комусь і в Україні — майже рай на землі.

Зе!Команда — втягнися по повній

Володимир Зеленський вже на старті опинився у вигідному положенні: в його розпорядженні один з найрейтинговіших українських каналів — 1+1. Чого тільки варте новорічне привітання-заява про намір йти в президенти. А попереду ще третій сезон серіалу «Слуга народу», який вийде на «плюсах» в березні та чітко транслюватиме всі меседжі кампанії Зеленського.

Але і у Facebook Зеленський має активне представництво. Робота піарників «кварталівця» у соціальних мережах повністю спрямована на залучення користувачів: стаєш частиною команди, допомагаєш писати програму, береш участь у постійних інтерактивах.

Чим більше дій ти виконуєш на сторінках «Зе!Команди», тим активнішим адвокатом кандидата стаєш – приблизно так це працює. Тому не дивно, що у коментарях все більше захисників Зеленського.

Навальний чи не Навальний — ось в чому питання

За останні кілька тижнів на моїй стрічці в Facebook постійно випадає реклама кількох сторінок: «Садовий — рок-зірка», «Садовий — котик» і «Садовий посадить». Все, що там публікується — спроба комунікувати з молоддю мовою мемів. 

Крім того, на YouTube з’явився відеоблог, де Садовий, сидячи на білому фоні, розповідає про корупцію у вищих ешелонах влади. Ще й тримає при цьому жабу в руках, а потім надсилає її генпрокурору Юрію Луценку. Когось все це нагадує, правда?

Трапилась ще й реклама з текстом: «На президентських виборах 2019 року інтернет переможе телевізор». І, звичайно, закликом підтримати Андрія Садового. Подивимось, чи вистачить у Андрія Івановича харизми стати другим Навальним, але ідея влучити в електорат, який, як правило, всі вважають пасивним та ігнорують — зараховується.

На темній-темній сторінці

Там де біла промоція, там завжди є і так званий чорний контент. Якщо вводити у пошук прізвища ключових кандидатів, можна побачити кілька сторінок, створених для їх дискредитації.

Висновок поки один — якихось елегантних і дотепних речей дуже мало, зазвичай максимальне «мочилово». Та кількість репостів під деякими постами показує, що і цього для частини українських виборців наразі достатньо.

Далі буде

Чим далі, тим більший вплив соціальні медіа відіграватимуть у формуванні суспільної думки. Порівняйте хоча б ці вибори і 2014 рік. Тоді Facebook не мав такої великої ваги, а кількість підписників навіть у «топів» була меншою в десятки разів.

Але «діджиталізація» української політики — це гарний знак, вона робить її прозорішою і відкритішою. Бо навіть з публікацій в стилі «Який я гарний» можна зробити багато висновків про кандидатів. Та і порівнювати їх простіше – досить лише відкрити кілька вкладок сторінки. Головне при цьому – ввімкнути критичне мислення. 

Новое время

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...