App Store Google Play

95% військових ЗСУ потребують стоматологічної санації, - експерти

18.01.2019 21:00
95% військових ЗСУ потребують стоматологічної санації, - експерти

За стандартами медичної служби країн-НАТО, 95% військовослужбовців повинні мати повне стоматологічне здоров'я. Проте нині у Збройних силах України 95% військових потребують стоматологічної санації. Про це сьогодні, 18 січня, під час прес-конференції у медіахолдінгу "Відкритий" розповів начальник стоматологічного відділення Дніпровського військового госпуталю Ігор Матрос-Таранець, передає Дніпроград.

За його словами, головною причиною проблеми є відсутність програми на державному рівні. А високий рівень надання стоматологічної допомоги має бути організований ще до призову в армію.

"Військові мають приходити на службу здоровими, у тому числі з повним стоматологічним здоров'ям. В умовах військового конфлікту, якщо у військовослужбовця розболілись зуби, то він - слабка ланка усього підрозділу. Він не може у повній мірі виконувати свої завдання на передовій. А це може обмежити боєздатність команди", - зазначив Ігор Матрос-Таранець.

Як зазначають експерти, взнаки дається і недостатня обізнаність громадян у сфері стоматологічного здоров'я.

"Багато наших мешканців не знають, що таке професійна гігієна порожнини рота. Ще деякі люди думають, що якщо зуб не болить, то і турбувати його не треба. І все це призводить до того, що бійці, яких призвали до лав Збройних сил, мають низький рівень стоматологічного здоров'я", - додав декан стоматологічного факультету Дніпропетровської медичної академії Олександр Гудар’ян.

Також він повідомив, що причиною може бути низький рівень життя населення, адже часто містяни не мають змоги піти до приватної клініки, щоб отримати дороговартісне якісне медобслуговування.

"До того ж, проблемою є сьогоднішні умови проходження служби. Якщо військовослужбовець знаходться на передовій і не має початкового стоматологічного здоров'я, то всі ті хронічні захворювання, які він мав до приходу до ЗСУ, загострюються", - прокоментував Олександр Гудар’ян.

За словами спікерів, остаточно вирішити ці питання потрібно затвердженням програми на державному рівні.

Раніше повідомлялося, що у лікарні імені Мечникова провели безкоштовне обстеження для волонтерів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...