App Store Google Play

У Дніпрі вперше відбувся обласний етап Міжнародних змагань з робототрафіку

17.01.2019 19:30
У Дніпрі вперше відбувся обласний етап Міжнародних змагань з робототрафіку

Конструювання самохідних «розумних» машин та тривимірне моделювання. Такі випробування – для учасників обласного етапу Міжнародних змагань «Робототрафік 2019». На Січеславщині вони проводяться вперше. Про це повідомив очільник регіону Валентин Резніченко.  

«Діти Дніпропетровщини повинні мати доступ до якісної та сучасної освіти. На цьому наголошує і Президент України Петро Порошенко. 2018-го в області створили 7 сучасних шкіл робототехніки. В них – все необхідне інженерне обладнання. Завдяки цьому учні долучилися до Міжнародних змагань з робототрафіку. Це гарна можливість здобути новий досвід та випробувати власні сили», – розповів голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.  

До обласного етапу змагань долучилися майже 80 учнів шкіл та ліцеїв Січеславщини – з Дніпра, Кам’янського, Марганця, Нікополя, Покрову,  Павлограду, Жовтих Вод та Першотравенська.  

У Дніпрі відбулися перші обласні змагання з робототрафіку

«Учасники отримують бали в особистому та командному заліках. Для змагань кожен сконструював власну «розумну» машину. Вона повинна відповідати певним вимогам і виконувати різні задачі – проїжджати по рівній лінії, зупинятись на «червоний» сигнал світлофора», - зазначила директор обласного центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді Людмила Волкова.

Перевірили якість конструювання і практичне використання приладу.

«Моя машина складається з чотирьох двигунів та коліс. Є датчик руху – він вимірює відстань спереду. Є три датчики лінії, всередині - плата Ардеїно – це мозок проекту, який обробляє дані з датчиків», - розповів учень Першотравенської школи Сергій Курієнко. 

Змагання – у шести категоріях

Змагання – у шести категоріях – рух машини з дотриманням ПДР, рух з максимальною швидкістю, тестування з правил дорожнього руху,  презентація проектів з 3D-моделювання та технічного конструювання пристроїв.  

«Вже два роки займаюся системами автоматизації руху. Це дуже перспективно зараз. У майбутньому провідні підприємці роботизують свої склади та магазини. Прагну розвиватися у цій сфері», – сказав учень 11 класу Ліцею інформаційних технологій Михайло Фурсин. 

Перевірили якість конструювання і практичне використання приладу

Шість переможців обласного етапу представлять Дніпропетровщину на Всеукраїнському рівні, де зможуть поборотися за участь у Міжнародних змаганнях.

«Школи робототехніки на Дніпропетровщині створювали за прообразом наших шкіл та нашої філософії викладання. Це великі можливості для тутешніх учнів. Діти із 7 років вчаться працювати з понад 200 різними датчиками і платами для створення «розумних» систем. Такі заняття надпопулярні і що головне, безкоштовні. В Київській області урок з робототехніки коштує близько трьохсот гривень за годину», – сказав викладач Броварської школи робототехніки Дмитро Корнієнко. 

  Школи робототехніки працюють у Жовтих Водах, Дніпрі, Кам’янському, Покрові та інших містах Дніпропетровщини

Школи робототехніки працюють у Жовтих Водах, Дніпрі, Кам’янському, Покрові та інших містах Дніпропетровщини.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...