App Store Google Play

Цивільний шлюб: права та обов’язки

17.01.2019 11:20
Цивільний шлюб: права та обов’язки

Відмінності між цивільним шлюбом і офіційним, а також обов’язки сторін в цивільному шлюбі – все це стало предметом обговорення сьогодні, 16 лютого, під час прес-конференції адвоката Дмитра Іванчика у медіацентрі «Інформатор», передає Дніпроград.

За словами правника, громадяни все рідше реєструють свої стосунки на законодавчому рівні, а надають перевагу цивільному шлюбу, сподіваючись уникнути проблем та бюрократичної тяганини.

«Згідно ст.21 Сімейного кодексу жінка й чоловік, які без реєстрації шлюбу проживають однією сім'єю, не набувають обов'язків і прав подружжя. Однак цивільний шлюб також має свої особливості», - наголосив адвокат.

Зокрема, після розірвання стосунків, так само як і після офіційного розлучення, пара може розподіляти майно.

 «При розподілі майна, набутого в цивільному шлюбі, окрім факту, що майно куплене за спільні кошти, слід буде також доводити факт спільного проживання на час придбання майна. Аргументацією цього можуть слугувати показання свідків, медичні документи, де вказана  одна й та ж адреса та навіть спільні фото, зроблені в той період», - повідомив Іванчик.

Також фахівець зазначив, що вирішення питання, щодо спільних дітей цивільний шлюб нічим не відрізняється від офіційного.

«При закінченні спільного проживання подружжя в цивільному шлюбі, батько дитини зобов’язаний, як і в офіційному шлюбі, виплачувати на дитину аліменти», - уточнив він.

Нагадуємо, що минулоріч на Січеславщині побралися більше 19 тисяч пар.

Теги: шлюб, закон

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...