App Store Google Play

Цивільний шлюб: права та обов’язки

17 Січня 11:20
Цивільний шлюб: права та обов’язки

Відмінності між цивільним шлюбом і офіційним, а також обов’язки сторін в цивільному шлюбі – все це стало предметом обговорення сьогодні, 16 лютого, під час прес-конференції адвоката Дмитра Іванчика у медіацентрі «Інформатор», передає Дніпроград.

За словами правника, громадяни все рідше реєструють свої стосунки на законодавчому рівні, а надають перевагу цивільному шлюбу, сподіваючись уникнути проблем та бюрократичної тяганини.

«Згідно ст.21 Сімейного кодексу жінка й чоловік, які без реєстрації шлюбу проживають однією сім'єю, не набувають обов'язків і прав подружжя. Однак цивільний шлюб також має свої особливості», - наголосив адвокат.

Зокрема, після розірвання стосунків, так само як і після офіційного розлучення, пара може розподіляти майно.

 «При розподілі майна, набутого в цивільному шлюбі, окрім факту, що майно куплене за спільні кошти, слід буде також доводити факт спільного проживання на час придбання майна. Аргументацією цього можуть слугувати показання свідків, медичні документи, де вказана  одна й та ж адреса та навіть спільні фото, зроблені в той період», - повідомив Іванчик.

Також фахівець зазначив, що вирішення питання, щодо спільних дітей цивільний шлюб нічим не відрізняється від офіційного.

«При закінченні спільного проживання подружжя в цивільному шлюбі, батько дитини зобов’язаний, як і в офіційному шлюбі, виплачувати на дитину аліменти», - уточнив він.

Нагадуємо, що минулоріч на Січеславщині побралися більше 19 тисяч пар.

Теги: шлюб, закон

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Отже, як на мене, досить вже у розпачі заламувати руки і шукати винних у тому, що ПАРЄ так очікувано проголосувала за повернення Московії до участі в засіданнях.Поразка нашої дипломатії цілком законом...
Нема жодної відомої людини в нашій країні, яку українці не облили б брудом. Навіть дісталось Тарасу Григоровичу і Григорій Савичу.Шевченко – дівчат кохав. Сковорода – вино і сир любив, їзд...
Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...