App Store Google Play

Від самого початку УІНП підтримував Січеславську, - Володимир В`ятрович

16.01.2019 18:30
Від самого початку УІНП підтримував Січеславську, - Володимир В`ятрович

Український інститут національної пам`яті підтримав обидва проекти закону щодо перейменування Дніпропетровської області. Про це сьогодні, 16 січня, повідомив директор УІНП Володимир В`ятрович на своїй сторінці у Facebook, передає Дніпроград. 

"Від самого початку УІНП підтримував пропозицію переменування Дніпропетровської області на Січеславську. По-перше, вважаючи таку назву історично коректною. По-друге, зважаючи на те, що саме цю назву було запропоновано місцевими громадськими ініціативами. По-третє, зважаючи на те, що це була єдина пропозиція, подана згідно процедури на розгляд комітету і парламенту", - повідомив В`ятрович.

Проте, на жаль, ця пропозиція не набрала потрібної кількості голосів і постанову не було ухвалено. Опісля з‘явився президентський законопроект про перейменування на Дніпровську область, а потім - як альтернативну - повторно подано пропозицію щодо перейменування на Січеславську область. 

"Є високий ступінь ризику, що жодна з нових назв не отримає достатньої кількості голосів і таким чином буде продовжено існування Дніпропетровської області. Зважаючи на те, що головним приорітетом УІНП є завершення декомунізації, зокрема усунення назви «Дніпропетровська» з мапи України, ми підтримуємо обидва проекти постанов щодо перейменування області", - повідомив В`ятрович.

Також представники УІНП звернулися до народних депутатів із закликом об‘єднати зусилля, аби завершити процес перейменування.

"Тож просимо провести рейтингове голосування двох постанов з тим, щоб винести на результативне остаточне голосування один проект, який отримає шанс бути схваленим. PS. Комітет з питань місцевого самоврядування також підтримав обидві постанови", - повідомив він.

Нагадаємо, 60 організацій звернулись до Президента та депутатів з проханням підтримати перейменування області на Січеславську.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...