App Store Google Play

За провалений конкурс по Привокзальній площі Філатов несе політичну відповідальність, - активісти

15.01.2019 15:20
За провалений конкурс по Привокзальній площі Філатов несе політичну відповідальність, - активісти

Нещодавно громадська організація "Громадський контроль" виграла суд у справі щодо конкурсу проектів реконструкції Привокзальної площі у Дніпрі. Проте активісти зазначають, що виграна справа не дає можливість покарати винних у проваленому конкурсі, передає Дніпроград.

"Влітку 2017 року в мерії Дніпра повідомили, що одним з архітектурних бюро був розроблений проект реконструкції площі, його затвердили й у майбутньому за цим проектом буде збудована нова площа. Однак архітектори та активісти не погодилися з таким рішенням, зареєстрували петицію й зібрали підписи за проведення відкритого конкурсу проектів. Тоді Борис Філатов нібито ветував проект і оголосив відкритий конкурс, на який нібито ніхто не подався. Після чого в мерії зазначили, що вирішили повернутись до першого, тобто власного проекту", - розповів адвокат Сергій Павелко.

Пізніше активісти з`ясували, що конкурс проектів реконструкції площі, у якому, за словами мера, не було учасників, насправді не проводився, адже умови конкурсу були оприлюднені «заднім числом».

"Коли Борис Філатов повідомив, що на конкурс ніхто не подався, умови конкурсу ще навіть не були опубліковані. Люди, які хотіли б податись, цього б навіть не змогли зробити, бо не було умов конкурсу, нічого не було опубліковано в офіційних джерелах, на офіційному сайті. Коли ми зрозуміли цю маніпуляцію - сформували позов", - розповів голова ГО "Громадський Контроль" Артем Романюков.

Судовий процес за позовом архітекторів, які не змогли взяти участь у конкурсі, тривав близько півтора року. У підсумку суд врешті визнав злочинною бездіяльність двох департаментів мерії щодо проведення конкурсу на реконструкцію Привокзальної площі.  

"Проте наразі ми формально не можемо покарати за порушення закону ані Департаменти, ані міського голову. У міській раді дуже вміло знають, як на один одного перекладати відповідальність. Проте залишається політична відповідальність. Наш виграш у суді - прецендент. І в міській раді будуть більш дисциплінованими, і розумітимуть, що порушення закону з рук їм просто не зійде, адже їх контролює громадськість", - зазначив Романюков.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...