App Store Google Play

Клубні правила

15 Січня 14:00
Клубні правила

Український виборець чекає на нові обличчя так, ніби за ними не стоятимуть старі. Але проблема в тому, що вітчизняний політичний ринок ‒ це ринок продавця, а не покупця. Якщо ми чогось хочемо ‒ це зовсім не означає, що ми це отримаємо.

Будь-яка політична кар'єра будується на трьох китах. Щоб пробитися до виборця зі своїми ідеями, політику потрібні три ресурси: організаційний, фінансовий та медійний. Простіше кажучи ‒ гроші, команда та ЗМІ. Про це докладно писав Віктор Трегубов.

Припустимо, вам вдалося сколотити міцну команду. Припустимо, що ваші однодумці готові працювати в ній на безоплатній основі ‒ з волонтерських спонукань. Припустимо, ви заручилися підтримкою в регіонах і сформували осередки в основних областях. Але це лише верхівка айсберга. Умова обов'язкова, але недостатня.

Тому що вслід ви впираєтеся в проблему другого ресурсу ‒ фінансового. Без грошей ваша кампанія помре, не розпочавшись. Поквартирний обхід будинків може спрацювати, якщо ви претендуєте на крісло в сільраді або штурмуєте посаду голови селища. Але на загальнонаціональному рівні вам потрібні будуть сотні рук. А в рук є роти. Агітатори, зовнішня реклама, штабна соціологія ‒ якщо ви думаєте, що кампанія коштує дешево, то ця помилка буде коштувати вам дорого.

І навіть якщо ви виграли в лотерею й тепер ваші партійні намети стоять на вулицях міст ‒ ви впираєтеся в проблему третього ресурсу: інформаційного. Тому що для 70% українських обивателів головне джерело інформації ‒ це телевізор. До того ж, аудиторія ТБ ‒ найбільш дисципліновані виборці. А доступ до шести найбільших каналів країни зосереджений у руках чотирьох фінансово-промислових груп.

Щоб домогтися лояльності цих каналів, вам доведеться домовлятися. З Коломойським. Або Пінчуком. Або Ахметовим. Або Фірташем. Можна домовитися з власниками каналів поменше, але, по-перше, частка та рейтинг цих майданчиків незрівнянно менший. А, по-друге, володіють ними все одно люди з політичними та бізнесовими інтересами.

У підсумку, будь-яке «нове політичне обличчя» спочатку стоїть перед дилемою. Воно може бути кришталево чесним, чистим, не йти на компроміси. У нього може бути відмінна команда та план реформ. Але для того, щоб отримати гроші й медіаресурс на кампанію ‒ йому доведеться спертися на одну з фінансово-промислових груп. Яка, в свою чергу, проінвестує в нього в очікуванні дивідендів. І ці борги вашим новим кумирам у разі успіху доведеться віддавати.

Електоральний попит на «нові імена» ‒ це добре, але недостатньо. Той, хто може задовольнити цей попит, на жодний успіх апріорі не приречений. Тому що про його «пропозиції» має спершу дізнатися потенційний покупець. А це вимагає суворих інвестицій. Заради яких неодмінно доведеться йти на компроміси.

У цьому й полягає головна проблема. Український обиватель не утримує політичні партії ‒ в тій же мірі, в якій не платить за контент. Тому шукати гроші політикам і ЗМІ доводиться в інших місцях.

А тому ми раз у раз опиняємося в ситуації, коли попит на «нові обличчя» зовсім не відкриває цим новим обличчям дорогу в політику. І якщо вам хочеться кидати в повітря чепчики з приводу свіжого несподіваного кумира ‒ то варто запитати себе про те, на чиїх саме плечах цей новий кумир стоїть.

Крим. Реалії

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...