App Store Google Play

60 організацій звернулись до Президента та депутатів з проханням підтримати перейменування області на Січеславську

15.01.2019 16:40
60 організацій звернулись до Президента та депутатів з проханням підтримати перейменування області на Січеславську

60 громадських організацій регіону звернулись до Президента та депутатів з проханням підтримати перейменування області на Січеславську. Про це сьогодні, 15 січня, під час прес-конференції у медіахолдінгу "Відкритий" повідомив голова ГО "Спільнота активної молоді" Владислав Мельничук, передає Дніпроград.

Нині із цього питання у Верховній Раді зареєстрували два законопроекти. Один з них - президентський (9310) щодо перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську. Альтернативний (9310.1) зареєстрували 165 народних депутатів, у тому числі з нашого регіону (Андрій Денисенко, Валентин Дідич, Юрій Береза, Дмитро Ярош). Він передбачає перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

"Лідери громадської думки підтримали перейменування області саме на Січеславську. Адже саме ця назва не якась аморфна, нейтральна, а назва, яка апелює до історії нашого регіону, несе національно-патріотичний зміст та має на меті відновити нашу козацьку спадщину в топонімі, який прославятиме її і надалі. Саме тому ми і звернулись до Президента України Петра Порошенка, голови Верховної Ради Андрія Парубія та голів депутатських фракцій з проханням підтримати це", - зазначив Владислав Мельничук.

За словами представника ГО "С14 Дніпро" Андрія Куліша, назву Січеславська підтримало безліч активних людей, волонтерів та ветеранів російсько-української війни, а також майже всі, хто підтримував Майдан. Їхня організація також відправила листи-звернення.

"Коли мати з батьком обирають дитині ім'я, вони ж хочуть обрати якесь гарне, вкласти в нього якийсь сенс. Вони ж не обирають нейтральне ім'я по назві квартирі чи ще чогось. Так само і ми хочемо, щоб наша область мала український зміст. А роль обласного центру, як зараз маніпулюють, не зменшиться, адже вона залежить від того, яка тут якість економіки, доріг, які тут наявні проекти, програми тощо", - прокоментував Андрій Куліш.

"Найбільша кількість загиблих у російсько-українській війні припадає на нашу область. Це говорить про те, що тут і досі живе патріотичний дух козацтва. Тому я бажаю, щоби наш регіон носило назву Січеславський. Сьогодні ми маємо об'єднуватись навколо ідеї. Якщо вона тобі по серцю, то підтримуй її", - додала віце-президент ГО "Вільна Доля" Любов Ферліковська.

Як зазначили активісти, на перші відповіді депутатів очікують до кінця місяця. 

Раніше повідомлялося, що письменниця, журналістка та громадська діячка Оксана Щирба підтримала перейменування області на Січеславську.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...