App Store Google Play

Правозахисники з Дніпра допомагають цивільним, які постраждали на війні і не мають належного статусу

14 Січня 15:00
Правозахисники з Дніпра допомагають цивільним, які постраждали на війні і не мають належного статусу

Правозахисна група "СІЧ" допомагає пораненим цивільним особам, які зазнали травм внаслідок бойових дій, але визнаються державою як люди з інвалідністю, яка виникла через "загальне захворювання". Про це правозахисники повідомили на своїй сторінці у Facebook, передає Дніпроград.

Зазначається, що численні цивільні особи отримали поранення під час бойових дій. Серед них як звичайні громадяни, так і волонтери. Втім, попри те, що інвалідність від куль або вибухів була отримана саме на війні, наразі її визначають як отриману внаслідок "загальних захворювань".

У ПГ "СІЧ" повідомляють, що до них звернулися троє таких постраждалих, які отримали інвалідність в результаті поранення. Правозахисники обіцяють пройти всю необхідну процедуру щоб довести, що люди постраждали від бойових дій, а не загального захворювання.

Незважаючи на те, що Кабмін затвердив Постанову, яка дозволяє цивільним отримати військову інвалідність і міжвідомчу комісію, яка встановлює зв'язок між ушкодженням здоров’я та "дією вибухових речовин, боєприпасів та військового озброєння", наразі випадків належного визнання травм цивільних не зафіксовано. 

"Потрібно дуже постаратись, щоб зібрати весь пакет необхідних документів. По-перше, треба отримати підтвердження факту отримання поранень: пройти усі обстеження, отримати висновок медексперта, але чи буде він достатнім для комісії? До того ж до МСЕК потрібно буде звертатися двічі: спершу підтвердити інвалідність (загальне захворювання), вдруге – її зв'язок з пораненням. Крім того, необхідно відкрити кримінальне провадження за фактом поранення та отримати Витяг. Тобто, це шлях дуже непростий. Ще один недолік: люди з окупованих територій не підпадають під дію Постанови, а це уже дискримінація громадян України, які залишились по той бік", - повідомила юристка ПГ "СІЧ" Марина Кіптіла.

Задля цього в Дніпрі разом із іншими правозахисниками був проведений воркшоп, під час якого були напрацьоване бачення майбутніх кроків, які дозволять вирішити зазначену ситуацію.

Нагадаємо, що раніше ПГ "СІЧ" допомогли переселенці отримати компенсацію за втрачене житло.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...