App Store Google Play

Комісія з етики засудила інтернет-видання з Дніпра за смакування подробиць самогубства

14.01.2019 16:40
Комісія з етики засудила інтернет-видання з Дніпра за смакування подробиць самогубства

Комісія з журналістської етики оголосила одному з дніпровських видань публічний осуд за подачу матеріалів про самогубство. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Детектор Медіа.

Комісія з журналістської етики оприлюднила своє рішення щодо скарги на публікації про самогубство "Двойное самоубийство в Днепре: 16-летняя девушка и 18-летний парень выложили дорожку из роз и выпрыгнули из окна "МОСТ-Сити" та "Двойной суицид в Днепре: кем были парень и девушка из Киева и их последние фото в Instagram".

Комісія вважає неприпустимим публікацію інформації та приватних фотографій осіб, які вчинили самогубство, зокрема неповнолітньої дівчини, що були взяті з їх сторінок у соціальних мережах.

"Журналісти в обох публікаціях також допустили романтизацію самогубства через зайву концентрацію на деталях (слова посмертної записки, троянди, якими була викладена кімната та ін.)", – йдеться в рішенні КЖЕ

Крім того, КЖЕ вважає неприпустимим публікацію сюжету, який містив чітке зображення тіла загиблого (з різних ракурсів та з фокусом на окремі деталі), використання драматичної музики.

Проаналізувавши зміст публікацій, Комісія з журналістської етики, дійшла висновку, що видання допустило порушення статті 3 Кодексу, відповідно до якої журналіст має з повагою ставитися до приватного життя людини, та статті 18 Кодексу, відповідно до якої журналіст має бути особливо обережним при висвітленні питань, пов’язаних із дітьми. 

КЖЕ вирішила про публічний осуд редакції видання за вищезгадані публікації та оприлюднила заяву, у якій повідомляє про масові порушення журналістами етики при висвітленні теми самогубства.

"Ризик додаткових самогубств зростає, коли медіа описують метод самогубства, використовують драматичні заголовки або зображення, а також при повторному чи широкому висвітленню, наданні сенсаційності або героїзації смерті. Натомість, етичне та стримане висвітлення теми самогубства допомагає медіа розвінчати міфи та, таким чином, допомогти тим, хто вразливий чи перебуває у зоні ризику", – йдеться в заяві.

Таким чином, йдеться у заяві КЖЕ, журналіст має максимально уникати публікацій про самогубства та спроби самогубства, окрім випадків, коли такі публікації направлені на захист суспільних інтересів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...