App Store Google Play

З квітня фінансування програми "Доступні ліки" трансформують

10.01.2019 09:00
З квітня  фінансування програми "Доступні ліки" трансформують

На перший квартал 2019 року у Дніпрі виділили майже 7,5 мільйонів гривень в якості відшкодування вартості  лікарських засобів за програмою "Доступні ліки". Проте з 1 квітня фінансування Програми трансформують.

Про це повідомляє Дніпроград зі слів начальниці відділу первинної медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення ДМР Тетяни Кравець.

Апетеки підписуватимуть контракти не з медзакладами або муніципалітетами, а безпосередньо з основним оператором бюджетних коштів - Національною службою здоров'я. Саме там напряму з центрами первинної допомоги подаватимуть звіти про рецепти до реєстрів, які Нацслужба здоров'я далі відшкодовуватиме.

Загалом за 2018 рік участь у Програмі взяли 75 тисяч дніпрян. З них  83% - це пацієнти із серцево-судинними захворюваннями. Усього у минулому році лікарі виписали майже 500 тисяч рецептів, а аптеки відшкодували пацієнтам 28,3 мільйони гривень.

Нагадаємо, у Дніпрі відбувалися конфлікти між місцевими жителями та поліклініками – хворим не видавали за рецептами ліки з відшкодуванням собівартості. Тому їх доводилося купувати за власний рахунок.

За словами координатора проектів ГО "Платформа Громадський контроль" Дениса Баранця, деяким закладам не вистачає фінансування, через що вони урізають свої потреби та розподіляють ті медичні засоби, які мають, між всіма пацієнтами. Тому бувають ситуації, коли медикаменти в наявності є, але їх не видають.

В свою чергу, громадські активісти надали поради, як у такий ситуації отримати безкоштовні препарати.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...