App Store Google Play

З квітня фінансування програми "Доступні ліки" трансформують

10.01.2019 09:00
З квітня  фінансування програми "Доступні ліки" трансформують

На перший квартал 2019 року у Дніпрі виділили майже 7,5 мільйонів гривень в якості відшкодування вартості  лікарських засобів за програмою "Доступні ліки". Проте з 1 квітня фінансування Програми трансформують.

Про це повідомляє Дніпроград зі слів начальниці відділу первинної медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення ДМР Тетяни Кравець.

Апетеки підписуватимуть контракти не з медзакладами або муніципалітетами, а безпосередньо з основним оператором бюджетних коштів - Національною службою здоров'я. Саме там напряму з центрами первинної допомоги подаватимуть звіти про рецепти до реєстрів, які Нацслужба здоров'я далі відшкодовуватиме.

Загалом за 2018 рік участь у Програмі взяли 75 тисяч дніпрян. З них  83% - це пацієнти із серцево-судинними захворюваннями. Усього у минулому році лікарі виписали майже 500 тисяч рецептів, а аптеки відшкодували пацієнтам 28,3 мільйони гривень.

Нагадаємо, у Дніпрі відбувалися конфлікти між місцевими жителями та поліклініками – хворим не видавали за рецептами ліки з відшкодуванням собівартості. Тому їх доводилося купувати за власний рахунок.

За словами координатора проектів ГО "Платформа Громадський контроль" Дениса Баранця, деяким закладам не вистачає фінансування, через що вони урізають свої потреби та розподіляють ті медичні засоби, які мають, між всіма пацієнтами. Тому бувають ситуації, коли медикаменти в наявності є, але їх не видають.

В свою чергу, громадські активісти надали поради, як у такий ситуації отримати безкоштовні препарати.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...