App Store Google Play

З квітня фінансування програми "Доступні ліки" трансформують

10 Січня 09:00
З квітня  фінансування програми "Доступні ліки" трансформують

На перший квартал 2019 року у Дніпрі виділили майже 7,5 мільйонів гривень в якості відшкодування вартості  лікарських засобів за програмою "Доступні ліки". Проте з 1 квітня фінансування Програми трансформують.

Про це повідомляє Дніпроград зі слів начальниці відділу первинної медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення ДМР Тетяни Кравець.

Апетеки підписуватимуть контракти не з медзакладами або муніципалітетами, а безпосередньо з основним оператором бюджетних коштів - Національною службою здоров'я. Саме там напряму з центрами первинної допомоги подаватимуть звіти про рецепти до реєстрів, які Нацслужба здоров'я далі відшкодовуватиме.

Загалом за 2018 рік участь у Програмі взяли 75 тисяч дніпрян. З них  83% - це пацієнти із серцево-судинними захворюваннями. Усього у минулому році лікарі виписали майже 500 тисяч рецептів, а аптеки відшкодували пацієнтам 28,3 мільйони гривень.

Нагадаємо, у Дніпрі відбувалися конфлікти між місцевими жителями та поліклініками – хворим не видавали за рецептами ліки з відшкодуванням собівартості. Тому їх доводилося купувати за власний рахунок.

За словами координатора проектів ГО "Платформа Громадський контроль" Дениса Баранця, деяким закладам не вистачає фінансування, через що вони урізають свої потреби та розподіляють ті медичні засоби, які мають, між всіма пацієнтами. Тому бувають ситуації, коли медикаменти в наявності є, але їх не видають.

В свою чергу, громадські активісти надали поради, як у такий ситуації отримати безкоштовні препарати.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...