App Store Google Play

Дніпрян закликають звернути увагу: разом із ID-карткою до неї мають видати декілька кодів доступу

3 Січня 16:30
Дніпрян закликають звернути увагу: разом із ID-карткою до неї мають видати декілька кодів доступу

Дніпрян закликають звернути увагу: разом із ID-карткою співробітник міграційної служби має видати спеціальний лист, на якому одержувач особисто зазначає декілька кодів доступу до прихованої на чіпі паспорта інформації. Серед них - два PIN-коди і два PUК-коди. Про це сьогодні, 3 січня, під час прес-конференції в ІА “Інформатор” розповіла юрист Галина Бакум, передає Дніпроград.

У Чечелівському відділі міграційної служби дніпрянину, військовому медику Олександру Турчаку видали ID-картку, але не видали до неї кодів доступу.

“Коли я спитав у співробітників, чи це вся процедура, то отримав відповідь, що мені вже все видали. Ввечері вдома я не зміг зареєструватися, аби отримати “Форму 13” із пропискою, адже додаток аутентифікації запросив код, якого у мене не було. Стандартні набори цифр і моя дата народження не підійшли”, - зазначив місцевий мешканець Олександр Турчак.

Постраждалий дзвонив на гарячу лінію, писав звернення, розбирався з начальником відділу міграційної служби. На отримання нового паспорту вже з кодами доступу він витратив майже місяць.

Як зазначає юрист Галина Бакум, проблема полягає у недостатній інформованості громадян.

"Про те, що ми маємо отримувати PIN i PUК-коди, ми дізнаємося, коли починаємо розбиратись і з'ясовувати все самостійно. На сьогодні такої інформації мало. Відповідальність у роз'ясненні лягає на державні органи, а також на самих громадян, які мають розуміти: коли ми отримуємо якийсь документ, потрібно уточнювати, чи потрібно для цього ще щось робити", - прокоментувала фахівець.

За її словами, у законодавстві немає спецільних норм, які регулюватимуть подібний інцидент. Тому, на її думку, у випадку з ID-картками необхідна потужна інформаційна політика, потійні роз'яснення і проведення різних вебинарів для містян та співробітників.

Раніше повідомлялося, що на Січеславщині кожен бажаючий може обміняти паспорт-книжку на ID-картку.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...