App Store Google Play

Дніпрян закликають звернути увагу: разом із ID-карткою до неї мають видати декілька кодів доступу

03.01.2019 16:30
Дніпрян закликають звернути увагу: разом із ID-карткою до неї мають видати декілька кодів доступу

Дніпрян закликають звернути увагу: разом із ID-карткою співробітник міграційної служби має видати спеціальний лист, на якому одержувач особисто зазначає декілька кодів доступу до прихованої на чіпі паспорта інформації. Серед них - два PIN-коди і два PUК-коди. Про це сьогодні, 3 січня, під час прес-конференції в ІА “Інформатор” розповіла юрист Галина Бакум, передає Дніпроград.

У Чечелівському відділі міграційної служби дніпрянину, військовому медику Олександру Турчаку видали ID-картку, але не видали до неї кодів доступу.

“Коли я спитав у співробітників, чи це вся процедура, то отримав відповідь, що мені вже все видали. Ввечері вдома я не зміг зареєструватися, аби отримати “Форму 13” із пропискою, адже додаток аутентифікації запросив код, якого у мене не було. Стандартні набори цифр і моя дата народження не підійшли”, - зазначив місцевий мешканець Олександр Турчак.

Постраждалий дзвонив на гарячу лінію, писав звернення, розбирався з начальником відділу міграційної служби. На отримання нового паспорту вже з кодами доступу він витратив майже місяць.

Як зазначає юрист Галина Бакум, проблема полягає у недостатній інформованості громадян.

"Про те, що ми маємо отримувати PIN i PUК-коди, ми дізнаємося, коли починаємо розбиратись і з'ясовувати все самостійно. На сьогодні такої інформації мало. Відповідальність у роз'ясненні лягає на державні органи, а також на самих громадян, які мають розуміти: коли ми отримуємо якийсь документ, потрібно уточнювати, чи потрібно для цього ще щось робити", - прокоментувала фахівець.

За її словами, у законодавстві немає спецільних норм, які регулюватимуть подібний інцидент. Тому, на її думку, у випадку з ID-картками необхідна потужна інформаційна політика, потійні роз'яснення і проведення різних вебинарів для містян та співробітників.

Раніше повідомлялося, що на Січеславщині кожен бажаючий може обміняти паспорт-книжку на ID-картку.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...