App Store Google Play

У Дніпрі розповіли про Бандерівський рух на Січеславщині

29.12.2018 15:00
У Дніпрі розповіли про Бандерівський рух на Січеславщині

Сьогодні, 29 грудня, в інформаційно-культурному центрі Mediaprostir розпочалися щорічні Бандерівські читання, присвячені національно-визвольному руху 40-50 років минулого століття. На заході зібралися історики, а також громадські та політичні діячі, передає Дніпроград із місця події.

Серед різноманіття тем сьогодні тут обговорили роль та розмах бандерівського руху на Січеславщині. Зокрема, гостям заходу розповіли про Дніпро як центр бандерівського підпілля, а також про створення Південної групи ОУН зі штаб-квартирою у Дніпрі.

"Завданням групи було прийти на звільнені від радянської окупації землі і створити адміністрацію. Але найголовнішим було проголошення ідеї відновлення української державності. Для цього у Дніпрі створили обласну управу - в обласній раді, де була присутня місцева інтелігенція та представники ОУН", - прокоментував дослідник Бандерівського руху на території Дніпропетровської області Павло Хобот.

Також на заході обговорили діяльність ОУН на Криворіжжі у роки Другої світової війни. Дніпрянам показали офіційний список перших націоналістів у Кривому Розі, складений за агентурною справою “Західники”.

“Одним з фігурантів справи був уродженець Львова Роман Рибачек. Згідно даних агента “Леонтьева” він приїхав до Кривого Рогу з чітко визначеною метою: проведення розвідки і встановлення осіб, які потенційно можуть співпрацювати з українськими націоналістами”, - зазначив кандидат історичних наук Роман Шляхтич.

Агітаційно-пропагандистські роботи проводили в середовищі кривоізьського виробництва. В основі лежала ідея побудови незалежної Української держави.

За словами істориків, у 1941 році проукраїнська діяльність у Кривому розі проводилась легально і відкрито. У 1941 тут створили міську управу на чолі з симпатиком ОУН Сергієм Шерстюком. Під управою вивісили синьо-жовтий український прапор, а в місті вільно висіли плакати “Слава Степану Бандері”, “Слава Самостійній Україні”.

Крім того, на Бандерівських читаннях у Дніпрі обговорюватимуть діяльність ОУН у Павлограді, розмах руху у таборах ГУЛАГУ та про сучасне наповнення сенсу бандерівського руху в Україні.

Раніше повідомлялося, що громадські діячі зареєстрували петицію щодо перейменування однієї з вулиць на вулицю Степана Бандери.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...