App Store Google Play

Суддю, який ховався в Еміратах отримавши хабаря, виправдали, бо слідчі загубили диктофон і відеокасети

29.12.2018 12:45
Суддю, який ховався в Еміратах отримавши хабаря, виправдали, бо слідчі загубили диктофон і відеокасети

Колишнього голову Юр’ївського районного суду Дніпропетровської області Юрія Кибального засудили до 3 років обмеження волі умовно. Такий вирок виніс Кобеляцький райсуд Полтавського області від 22 грудня.

У 2008 році суддя без проведення судового засідання прийняв постанову про зміну особі запобіжного заходу з тримання під вартою на підписку про невиїзд. Суддя зазначив, що в засіданні брали участь прокурор і секретар судового засідання, хоча це не відповідало дійсності. Раніше до судді звернувся чоловік і попросив поради, як їм з товаришем добитися відшкодування матеріальної шкоди від особи, яка звинувачується у шахрайстві в особливо великих розмірах. Суддя начебто відповів, що може відпустити цю особу з-під варти і передати їм у руки, щоб вони далі самі вирішували це питання. За послугу суддя нібито захотів $50 тис.

Громадянин (за словами адвокатів судді, також раніше судимий), зрозумівши, що у нього вимагають хабар, звернувся до правоохоронних органів з заявою про вчинення злочину та погодився допомогти у викритті судді Кибального.

За матеріалами справи, спочатку судді передали $5 тис. А решту близько 200 тис. грн після постановлення судового рішення. Того дня суддя з розпорядником начебто поїхали за офісним папером і зупинилися біля кафе «Рандеву» в Павлограді. Там суддя нібито отримав другий транш і сказав розпоряднику, що той має сісти в машину іншого чоловіка і відвезти судове рішення до СІЗО.

Далі відбулося затримання. Задум не був реалізований до кінця, оскільки особу з-під варти не відпустили.

Кибальний вину не визнав, говорив, що діяв законно і ухвалене ним рішення не скасоване.

Суд визнав його винним у зловживанні службовим становищем і службовому підробленні. Йому призначено 3 роки обмеження волі і заборонено обіймати посади в судових органах влади на 3 роки. Від відбування основного покарання чоловіка звільнено з випробуванням іспитовим строком на один рік.

В отриманні хабара екс-суддю виправдали за відсутністю складу злочину.

В ГПУ повідомили, що диктофон «Олімпус» та відеокасети з записами слідчих дій (допиту свідків, обшуку службового кабінету судді, обшуку службового автомобіля судді та ін) були визнані речовими доказами, але слідчим на зберігання не передавались і в камері речових доказів відсутні. В судовому засіданні суд не зміг їх дослідити.

Суду не надано доказів, що вилучені і оглянуті кошти були саме тими, які заявник отримав від правоохоронних органів для передачі в якості хабара. Судом не встановлено, що гроші, які, згідно з протоколом, вилучені з автомобіля судді, передавались заявником та знаходились в автомобілі, оскільки із фототаблиць вбачається, що на сидінні авто лежала барсетка, а фото з коштами в сумці виконано поза межами автомобіля.

Справа судді Кибального надійшла до суду ще у 2011 році, але не розглядалася у зв’язку з неявкою фігуранта в засідання. Кибальний був у розшуку і у 2014 році його знайшли в Об’єднаних Арабських Еміратах. Екстрадиція тривала 4 роки. Тільки у лютому 2018  Кибального затримали в аеропорту «Бориспіль». 22 грудня 2018 суд, оголосивши вирок, ухвалив негайно звільнити його з-під варти.

Судовий репортер

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...