App Store Google Play

Малоросійська пуповина Зеленського

29.12.2018 18:00
Малоросійська пуповина Зеленського

Шоу-бізнес є віддзеркаленням суспільства?

Не завжди.

Загалом, ще нещодавно, формула була такою:

шоу-бізнес = канали та радіостанції олігархів + невибагливість піпла.

Зазначу, що маю на увазі саме попсовий медіапродукт (поп-музика, серіали, телешоу).

З кінця дев'яностих і десь до початку 2016 року шоу-бізнес в Україні повністю перебував під російським впливом. Апогеєм став 2013-й, коли на вітчизняному ТБ кількість московських ведучих поступово зрівнювалась з місцевими.

Але чи було так завжди?

В першій половині 90-х новонароджений український медіапростір вражав своєю патріотичністю. Телебачення стало дійсно національним, з'явились закордонні фільми та серіали дубльовані українською мовою, розцвіла і українська музика (“Червона рута”, “Територія - А”, “Національний хіт-парад”, “Таврійські ігри”).

Ближче до двохтисячних все це почало затухати. І не тому, що обиватель різко розлюбив вітчизняний продукт і полюбив російський, а тому, що російського ставало все більше, а нашого - все менше.

Чому ж так відбувалося?

В кінці 90-х в український медіапростір потекли російські гроші та гроші не надто патріотичних місцевих олігархів. Шоу-бізнес з українського ставав малоросійським.

В цьому малоросійському казані варилось і більшість наших нинішніх медіаперсон.

Але з початком війни все змінилось. Ми з великими зусиллями, повільно, наче з в'язкого болота тікаємо від “руского міра”: на радіо україномовна квота, на телебаченні теж, путінських звьозд ми не пускаємо.

Після цього наш малоросійський творчий “бомонд” став перед дилемою - як бути далі. Частина пішла шляхом найменшого опору і, озброївшись слоганом “творчєство внє політікі”, продовжили виступати в країні агресорі.

Але більша частина намагається пристосуватися до нових реалій (в Росії їх просто не знають). На жаль чи на щастя це у них не дуже виходить. А не виходить тому, що вони намагаються змінити форму, але не міняють свідомість.

Іншими словами, вони не здатні перерізати умовну пуповину, яка з'єднує їх з “рускім міром”.

І коли умовний Зеленський вітає команди словами Слава Україні, або переходить на українську мову, він не перестає бути артистом малоросійського шоу-бізнесу, він не втрачає пов'язаних з цим комплексів та стереотипів. Звідси і розмови подібних зірок про спроби домовлятися з російським народом, про двомовність, про творчість поза політикою.

І все б нічого, але цей самий Зеленський мітить в президенти. І все б нічого, але його підтримують у цьому люди. І все б нічого, але за ним стоїть олігарх, для якого Україна тільки розмінна монета.

Site.ua

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...