App Store Google Play

У разі тріумфу ми не станемо Німеччиною або США. Ми станемо Україною

27.12.2018 10:00
У разі тріумфу ми не станемо Німеччиною або США. Ми станемо Україною

Успішні реформи чреваті святом непослуху. Коли обрані і призначені стануть крутити дулі Європі і говорити, що "ніхто нам не указ". Українські "орбани" стануть міркувати про національні скріпи і суверенне правосуддя.

Помісна церква може захворіти егоїзмом - і ставити свої інтереси вище церковно-релігійних. Може злитися в обіймах з державою - і вручати ордени для посад і чинів. Може почати виправдовувати власні помилки чужими підступами.

Ми залишимося заручниками географії та історії. Україна - країна східної Європи з усіма традиціями, що випливають. Ксенофобія, гомофобія, традиціоналізм - непереборні супутники політичного порядку в наших сусідів і навряд чи ми станемо контрастним винятком із загального правила.

Наші кумири можуть стати антигероями. Доля тих, хто боровся на фронті, може скластися по-різному. Ми можемо зустріти їх в кримінальних зведеннях. Сумнівних політпроектах. Рейдерських захопленнях. І доведеться звикнути до того, що посвідчення УБД не страхує свого власника від помилок.

Навіть якщо завтра наші мрії стануть реальністю - це не позбавить нас від розчарувань. На наших сонцях будуть проступати плями. На наших прапорах протиратися нитки. Все, чим ми дорожимо, час від часу буде нас бентежити.

І в цьому немає нічого страшного.

Хеппі-енд буває лише у фільмах. Життя після титрів завжди чревате побутом. А тому немає сенсу мріяти про утопію. "Місто сонця" завжди виглядає безтурботним лише з боку. Будь-яка країна, що відбулася, вагітна внутрішніми суперечками і сварками.

Деякі історичні розвилки міряються альтернативами. Тим, що чекає країну в разі поразки. Ми не знаємо напевно свого майбутнього після перемоги, але напевно знаємо, що чекає його в разі фіаско. Двадцяте століття було жорстоким учителем.

Ми не знаємо напевно свого майбутнього після перемоги, але напевно знаємо, що чекає його в разі фіаско. Двадцяте століття було жорстоким учителем

Альтернатива нашого минулого - це не рай на землі. Нормальна країна - це не монастир зі святими старцями. Звичайне життя - це постійні суперечки про майбутнє і сьогодення.

У разі нашого тріумфу ми не станемо Німеччиною або США. Ми станемо Україною. В якій будуть і скандали, і підлість, і кон'юнктура. В якій знайдеться місце популістам, дурням, патріотичним негідникам і кримінальній хроніці.

Усе те, що можна зустріти в кожній країні, яку ми ставимо собі за приклад.

Facebook автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...