App Store Google Play

Як держава не підтримує своїх захисників

26.12.2018 18:00
Як держава не підтримує своїх захисників

Відслужив державі, став непридатним і нікому не потрібним. Військовослужбовець Сергій Макогон живе в Апостоловому, що на Січеславщині, працювати не може, адже війна завдала непоправну шкоду здоров’ю. До того ж родина від нього відвернулась, а домогтися державних виплат досі не вдалося.

Колишній артилерист 40-ї бригади отримав сильну контузію та травми у запеклих боях під Волновахою, почалися проблеми зі здоров’ям. До цього додалися ще й надмірні фізичні та психологічні навантаження та наслідки  переохолодження. Після повернення із зони бойових дій стан Сергія уже був настільки складний, що про повернення до роботи маляром не могло бути й мови. Постійні виснажливі мігрені, болі у попереку, значне погіршення артикуляції, уваги та пам’яті призвели до майже повної втрати працездатності. Тож 39-річний чоловік усвідомив, що йому необхідно оформити інвалідність, аби отримувати хочу якісь кошти для забезпечення власного існування.

Ветеран оббивав пороги кабінетів поліклінік, ходив по лікарях, та отримати довідку про інвалідність не вдавалося. Медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) не визнавала третьої групи інвалідності через тонку грань стану хвороби Сергія. Необхідно було із наполегливістю збирати купу довідок, а на це протистояння військовослужбовець не мав сил. Відповідно, не маючи підтвердження інвалідності, держава не надавала соціальної підтримки чоловікові.

“Живу в одного чорнобильця, у чужих людей, можна сказати. Як я прийшов з АТО - взяв мене до себе жити. Він мені нічого не каже, але ж треба з ним розрахуватись”, - розповідає військовий.

Сергій мав дружину і двох дітей, але дружина пішла від нього, коли він був в АТО. Діти відвернулися, з батьком не спілкуються, фінансово не допомагають. Живе військовослужбовець на пенсію матері.

Зрушити ситуацію з безнадійного стану допомогла Правозахисна Група “СІЧ”, до якої звернувся Сергій Макагон.

Спершу юристи зібрали докази, що стан здоров’я чоловіка погіршився саме внаслідок військової служби, та допомогли влаштувати стаціонарне лікування. Також правозахисники «СІЧі» склали скаргу на рішення (МСЕК), і в результаті домоглися призначення Сергію третьої групи інвалідності. Проте радіти було зарано: соціальну пенсію військовому призначити не можуть, адже у військовій частині зробили помилку у документах - написали невірно по-батькові.

У такій ситуації простіше за все було б поїхати із документами до військової частини і змусити виправити помилку в базі даних, та Сергій не має здоров’я, аби доїхати у Донецьку область. Зв’язок із військовою частиною здійснюється лише через військкомат, відповідно процес виходить затягнутим. Аби пришвидшити процедуру, військовослужбовець звернувся на гарячу лінію Міністерства оборони, але і там йому не кинулися наввипередки допомагати, тож чоловік досі чекає.

Координаторка громадської приймальні УГСПЛ у Дніпрі, юрист ПГ “СІЧ” Наталія Кожина обурена таким випадком, проте не опускає руки і вірить у перемогу.

“Ситуація Сергія – це випадок кричущої безвідповідальності. За нашим клопотанням помилку військова частина таки виправила, але лише у паперових документах. В електронній базі – вона лишилася. Ця помилка коштує Сергію надто дорого: дорослий чоловік, колишній захисник Вітчизни, живе на мамину пенсію - це просто неприпустимо! Ми порадили військовому звернутися на гарячу лінію Міноборони, і там йому пообіцяли провести службове розслідування. Сподіваємося, що у найближчий час ситуація зміниться і людина отримає врешті-решт заслужену соціальну пенсію від держави”, - поділилася правозахисниця.

Відтак військовому залишається чекати і сподіватися на краще, поки правозахисники встановлюватимуть справедливість. Але не полишає думка: хіба держава не має бути вдячна своїм захисникам? Хіба не задача захищених і врятованих ціною здоров’я і добробуту солдата всіляко забезпечити йому підтримку і гідне життя? Коли ж держава почне не лише в промовах урядовців, а й на ділі підтримувати своїх захисників?

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...