App Store Google Play

У Дніпрі не існує порядку компенсації за житло від держави переселенцям, - юристи ПГ "СІЧ"

26.12.2018 15:40
У Дніпрі не існує порядку компенсації за житло від держави переселенцям, - юристи ПГ "СІЧ"

Нині у Дніпропетровській області мешкає більше 75 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Здебільшого всі вони змушені винаймати житло. Крім того, залишившись без власного нерухомого майна, переселенці не можуть розраховувати на компенсацію від держави - у Дніпрі досі не існує порядку, який визначав би її надання. Про це сьогодні, 26 грудня, під час прес-конференції у медіахолдінгу “Відкритий” повідомили представники Правозахисної групи “СІЧ”, передає Дніпроград.

“Неможливо сказати, що у нас взагалі нічого не вирішується. Але деякі норми й кроки здебільшого декларативні і не мають практичного застосування. Лише дуже невелика кількість осіб отримала можливість мешкати у тимчасовому житлі”, - зазначила правозахисниця Правозахисної групи «СІЧ» Наталія Кожина.

Серед проблем переселенців, які нині мешкають у гуртожитках - великі платіжки за неякісні комунальні послуги та неможливість оформити субсидію чи розстрочку. Інколи внутрішньо переміщені особи змушені залишати гуртожитки, адже їх звідти “виживають”.

“До нас звернулись люди, які мешкають у гуртожитку, розташованому на вулиці Володимира Самодриги. Їм у розрахунки включили утримання чотирьох прибиральниць, які постійно там проживають. Плюс вони платять за великі приміщення, а не лише за ті кімнатки, в яких безпосередньо мешкають. І немає жодної можливості цю ситуацію змінити”, - додала керівниця медіанапрямку Правозахисної групи «СІЧ» Ольга Волинська.

Також вона наголосила: ще три роки тому за кошти Євросоюзу в області відремонтували сім гуртожитків для проживання у них вимушених переселенців. Утім, три з них досі не введені у житловий фонд, а тому стоять порожні.

"Органи місцевого самоврядування не розглядають ВПО як повноцінний трудовий та соціальний ресурс. А ці люди можуть щось надати тим приймаючим громадам, в яких вони зараз проживають. Відсутність цього розуміння є наслідком того, що жодна регіональна програма в області не передбачає залучення ВПО до повноцінного життя та до їх інтеграції", - прокоментувала Наталія Кожина.

За словами правозахисників, міська влада має взяти до уваги регіональну програму “Доступне житло” і втілити її у Дніпропетровській області. Нею для ВПО передбачена можливість співфінансування на придбання житла, коли 50% оплачує держава. Також - програму “Власний дім”, якою передбачено будівництво чи реконструкція житла на селі. Проте, як зазначають фахівці, 50% коштів за реконструкцію житлових приміщень має взяти на себе держава, ще 50% - орган місцевого самоврядування.

Раніше повідомлялося, що на Січеславщині збирають інформацію про реальні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...