App Store Google Play

У Дніпрі не існує порядку компенсації за житло від держави переселенцям, - юристи ПГ "СІЧ"

26.12.2018 15:40
У Дніпрі не існує порядку компенсації за житло від держави переселенцям, - юристи ПГ "СІЧ"

Нині у Дніпропетровській області мешкає більше 75 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Здебільшого всі вони змушені винаймати житло. Крім того, залишившись без власного нерухомого майна, переселенці не можуть розраховувати на компенсацію від держави - у Дніпрі досі не існує порядку, який визначав би її надання. Про це сьогодні, 26 грудня, під час прес-конференції у медіахолдінгу “Відкритий” повідомили представники Правозахисної групи “СІЧ”, передає Дніпроград.

“Неможливо сказати, що у нас взагалі нічого не вирішується. Але деякі норми й кроки здебільшого декларативні і не мають практичного застосування. Лише дуже невелика кількість осіб отримала можливість мешкати у тимчасовому житлі”, - зазначила правозахисниця Правозахисної групи «СІЧ» Наталія Кожина.

Серед проблем переселенців, які нині мешкають у гуртожитках - великі платіжки за неякісні комунальні послуги та неможливість оформити субсидію чи розстрочку. Інколи внутрішньо переміщені особи змушені залишати гуртожитки, адже їх звідти “виживають”.

“До нас звернулись люди, які мешкають у гуртожитку, розташованому на вулиці Володимира Самодриги. Їм у розрахунки включили утримання чотирьох прибиральниць, які постійно там проживають. Плюс вони платять за великі приміщення, а не лише за ті кімнатки, в яких безпосередньо мешкають. І немає жодної можливості цю ситуацію змінити”, - додала керівниця медіанапрямку Правозахисної групи «СІЧ» Ольга Волинська.

Також вона наголосила: ще три роки тому за кошти Євросоюзу в області відремонтували сім гуртожитків для проживання у них вимушених переселенців. Утім, три з них досі не введені у житловий фонд, а тому стоять порожні.

"Органи місцевого самоврядування не розглядають ВПО як повноцінний трудовий та соціальний ресурс. А ці люди можуть щось надати тим приймаючим громадам, в яких вони зараз проживають. Відсутність цього розуміння є наслідком того, що жодна регіональна програма в області не передбачає залучення ВПО до повноцінного життя та до їх інтеграції", - прокоментувала Наталія Кожина.

За словами правозахисників, міська влада має взяти до уваги регіональну програму “Доступне житло” і втілити її у Дніпропетровській області. Нею для ВПО передбачена можливість співфінансування на придбання житла, коли 50% оплачує держава. Також - програму “Власний дім”, якою передбачено будівництво чи реконструкція житла на селі. Проте, як зазначають фахівці, 50% коштів за реконструкцію житлових приміщень має взяти на себе держава, ще 50% - орган місцевого самоврядування.

Раніше повідомлялося, що на Січеславщині збирають інформацію про реальні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Правосеки, з ювілеєм!

Ну що, правосеки!  Зі святом вас)))Цього дня у 2014 був заснований Добровольчий Український Корпус Правого Сектора, якщо хтось щось забув. Майже рік відносив цей шеврон і я. На початку «пол...
Костянтин Когтянц

Замах на серце країни

До загрози Разумкова перенести столицю України в Умань слід поставитися більш ніж серйозно. Тим більше, що цій ідеї біля 20 років.Коли Кучма вперше зіткнувся з масовими протестами, він озвучив «...
Слідом за численними віртуальними партіями та мажоритарниками-блогерами у рекламі Фейсбуку раптово (ні) з’явилася якась дивна «Партія ̶Ш̶а̶р̶і̶к̶о̶в̶а̶Шарія». Спочатку я не повірив,...
Отже, як на мене, досить вже у розпачі заламувати руки і шукати винних у тому, що ПАРЄ так очікувано проголосувала за повернення Московії до участі в засіданнях.Поразка нашої дипломатії цілком законом...