App Store Google Play

У Дніпрі рекламують використання салютів на Новий рік

21.12.2018 15:20
У Дніпрі рекламують використання салютів на Новий рік

Якщо минулоріч дніпрян наполегливо попереджали про заборону використання салютів та закликали утриматися від піротехнічних шоу, то цьогоріч програми святкових вечорів на Новий рік у місті рясніють оголошеннями про святкові феєрверки. Також сьогодні, 21 грудня, у інформаційному агенстві Інформатор пройшла прес-конференція, де власник піротехнічного підприємства "Шериф" Сергій Кобзарь хизувався широким вибором салютів та петард, а також розповів, де їх треба купляти, передає Дніпроград.

Петарди, феєрверки та салюти - ці та інші піротехнічні засоби спричиняють неприємні спогади ветеранам, переселенцям, волонтерам та всім тим, хто відчув, що таке війна на власному досвіді. На сьогодні у прифронтовому місті офіційно зареєстровано 4 тисячі військовослужбовців, не рахуючи добровольців. Також Дніпропетровщина з початку війни на Сході прийняла майже 80 тисяч колишніх мешканців Сходу.

Проте Сергій Кобзарь, власник піротехнічного підприємства "Шериф", в салютах проблему не бачить, та під час прес-конференції дав містянам поради, які краще салюти купувати та як їх використовувати.

Зазначимо, психологи неодноразово наголошували: феєрверки можуть стати потужним звуковим та візуальним тригером. Тобто запустити нормальні психічні реакції для людей, що мають бойовий досвід, або у мирного населення, що виїхало, але мало досвід обстрілів, – викликати флешбеки або бажання відразу ховатися. Також з морально-етичного боку це сприймається як неповага.  

Заборона на феєрверки в Дніпрі була закріплена рішенням виконкому міської ради № 503 від 1 вересня 2014 року. Проте наразі, за словами юриста Антона Деньгуба, це рішення не дієве.

«У цьому рішенні прописано, що заборона діє до закінчення антитерористичної операції. У квітні Президент оголосив, що АТО закінчена і підписав Указ про початок операції об'єднаних сил (ООС). У рішення дніпровської міської ради про заборону феєрверків змін внесено не було.Таким чином, заборона, що поширювався на час проведення АТО, тепер не має юридичної сили» - пояснив юрист.

Також зазначимо, що напередодні свят, низка ресторанів та клубів анонсували у ніч Нового року масштабні піротехнічні шоу (ресторани "SOHO", "Berlin" та інші).

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...