App Store Google Play

Область може зустріти новий рік без води через різкі зміни у законодавстві

21.12.2018 13:00
Область може зустріти новий рік без води через різкі зміни у законодавстві

У зв'язку зі змінами до законодавства, вже з 1 січня 2019 року всі водоканали України можуть залишитися без водпостачання. Все через те, що новий закон забов'язує комунальні підприємства здійснювати передоплату за електроенергію постачальнику, що наразі є фактично неможливо. У зв'язку із цим сьогодні, 21 грудня, заступник голови Дніпропетровської обласної ради Валерій Безус  провів нараду із керівниками обласних водоканалів. Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

Жоден із водоканалів області не збирає передоплату зі своїх абонентів і виставляє рахунки лише за фактичним споживанням води. Відповідно, для того аби сплачувати передоплату за електроенергію, водоканал має перевести і своїх клієнтів на таку форму розрахунку, що у свою чергу потребує часу і змін у фінансовій діяльності. Фахівці передбачають, що перевести на передоплату своїх абонентів і налагодити нову фінансову систему розрахнків водоканали зможуть не раніше літа. Втім, ця проблема не турбує ні законодавців, ні енергетичних монополістів, які новим законом фактичном паралізують роботу зазначених підприємств.

Наразі єдиний шанс запобігти такому розвитку ситуації – внести зміни у законодавство напередодні початку нового року. Проте, Валерій Безус наголосив, що водоканали мають готуватися до найгіршого і шукати альтернативні шляхи аби забезпечити водою населення Дніпропетровської області.

«Ми повинні сфокусуватися на цьому питанні, проявити якість власних управлінських рішень та зробити усе можливе аби убезпечити наші громади від кризи. Ми маємо бути готові до найгіршого розвитку стиуації», - зауважив Безус.

Очевидно, що новий закон є лоббістським проектом монополіста на енергетичному ринку України, який належить Ахметову, тому очікувати позитивних зрушень на вищому рівні влади не варто.

Треба зауважити, що у разі початку хвилі відключень водоканалів від електропостачання у справу може втрутитися Служба безпеки України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Правосеки, з ювілеєм!

Ну що, правосеки!  Зі святом вас)))Цього дня у 2014 був заснований Добровольчий Український Корпус Правого Сектора, якщо хтось щось забув. Майже рік відносив цей шеврон і я. На початку «пол...
Костянтин Когтянц

Замах на серце країни

До загрози Разумкова перенести столицю України в Умань слід поставитися більш ніж серйозно. Тим більше, що цій ідеї біля 20 років.Коли Кучма вперше зіткнувся з масовими протестами, він озвучив «...
Слідом за численними віртуальними партіями та мажоритарниками-блогерами у рекламі Фейсбуку раптово (ні) з’явилася якась дивна «Партія ̶Ш̶а̶р̶і̶к̶о̶в̶а̶Шарія». Спочатку я не повірив,...
Отже, як на мене, досить вже у розпачі заламувати руки і шукати винних у тому, що ПАРЄ так очікувано проголосувала за повернення Московії до участі в засіданнях.Поразка нашої дипломатії цілком законом...