App Store Google Play

Область може зустріти новий рік без води через різкі зміни у законодавстві

21.12.2018 13:00
Область може зустріти новий рік без води через різкі зміни у законодавстві

У зв'язку зі змінами до законодавства, вже з 1 січня 2019 року всі водоканали України можуть залишитися без водпостачання. Все через те, що новий закон забов'язує комунальні підприємства здійснювати передоплату за електроенергію постачальнику, що наразі є фактично неможливо. У зв'язку із цим сьогодні, 21 грудня, заступник голови Дніпропетровської обласної ради Валерій Безус  провів нараду із керівниками обласних водоканалів. Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

Жоден із водоканалів області не збирає передоплату зі своїх абонентів і виставляє рахунки лише за фактичним споживанням води. Відповідно, для того аби сплачувати передоплату за електроенергію, водоканал має перевести і своїх клієнтів на таку форму розрахунку, що у свою чергу потребує часу і змін у фінансовій діяльності. Фахівці передбачають, що перевести на передоплату своїх абонентів і налагодити нову фінансову систему розрахнків водоканали зможуть не раніше літа. Втім, ця проблема не турбує ні законодавців, ні енергетичних монополістів, які новим законом фактичном паралізують роботу зазначених підприємств.

Наразі єдиний шанс запобігти такому розвитку ситуації – внести зміни у законодавство напередодні початку нового року. Проте, Валерій Безус наголосив, що водоканали мають готуватися до найгіршого і шукати альтернативні шляхи аби забезпечити водою населення Дніпропетровської області.

«Ми повинні сфокусуватися на цьому питанні, проявити якість власних управлінських рішень та зробити усе можливе аби убезпечити наші громади від кризи. Ми маємо бути готові до найгіршого розвитку стиуації», - зауважив Безус.

Очевидно, що новий закон є лоббістським проектом монополіста на енергетичному ринку України, який належить Ахметову, тому очікувати позитивних зрушень на вищому рівні влади не варто.

Треба зауважити, що у разі початку хвилі відключень водоканалів від електропостачання у справу може втрутитися Служба безпеки України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...