App Store Google Play

Дніпрянам розповіли що збираються робити із закритим планетарієм

21.12.2018 17:40
Дніпрянам розповіли що збираються робити із закритим планетарієм

Нещодавно міський комунальний заклад культури «Дніпровський планетарій» депутати Дніпра передали в оренду ГО «Аерокосмічний музей центру культури та освіти молоді». Сьогодні, 21 грудня, представники громадської організації повідомили, що провели обстеження конструкції будівлі планетарію та розповіли про плани на майбутнє, передає Дніпроград.

З вересня цього року 93% приміщень Дніпровського планетарію надали в оренду ГО «Аерокосмічний музейний центр культури та освіти молоді». Офіційною метою цього було здійснення капітального ремонту будівлі або її реконструкції.  

"Під час інстурментального обстеження будівлі з'ясувалося, що в незадовільному стані знаходяться конструктції верхньої частини підпірних стін, колон і перекриттів. Вони знаходяться на межі. На стінах є велике розкриття тріщин, відшарування захисної штукатурки та інші дефекти. Стан купола самого залу для глядачів в цілому задовільний, за винятком підконструкції, яка служила для натягування самого екрану", - розповів конструктор проекту по ремонту планетарію Сергій Яковенко.

Керівниця проекту з оновлення планетарію Валентина Поліщук зазначила, що в планах громадської організації провести повну реконструкцію та осучаснення будівлі. 

"Буде повністю змінене планування будівлі. Зокрема виділені чотири основних зони. Це зала для глядачів, кімната для додаткових занять - воркшопи, лекції, практичні уроки, зона для розміщення експонатів та студія звукозапису і відеомонтажу для створення власного контенту на базі цифрової системи планетарію", - розповіла Поліщук.

Також керівниця проекту запевнила, що родзинкою планетарію стануть надсучасні технології, які використовуватимуть під час лекцій.

"Глядацька зала повністю зміниться для гостей планетарію. Це нова геометрія купольного екрану, яка буде нахилена,. Так робиться у всіх планетаріях світу. Будуть встановлені сучасна проекційна система, яка допоможе лекторам під час презентацій перебувати в будь-якій точці залу і за допомогою планшету управляти картинкою. Також це нові крісла, світло, звук, зовнішній вигляд", - розповіла Валентина Поліщук.

В окремій залі планетарію збираються розмістити історичні експонати - марсоходи, луноходи, інтерактивну систему планування галактики, роботів та ракети. 

Скільки часу займе відновлення та осучаснення планетарію представники громадської організації сказати не змогли. Також відмовилися озвучити приблизний кошторис реконструкційних робіт. 

Нагадаємо, що громадська організація «Аерокосмічний музейний центр культури та освіти молоді», на яку передали комунальний заклад існує трохи більше року. Її керівником є Михайло Рябоконь. За даними YouControl він також є одним з керівників громадської організації “Асоціація Ноосфера”.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...