App Store Google Play

Дніпрянам розповіли що збираються робити із закритим планетарієм

21.12.2018 17:40
Дніпрянам розповіли що збираються робити із закритим планетарієм

Нещодавно міський комунальний заклад культури «Дніпровський планетарій» депутати Дніпра передали в оренду ГО «Аерокосмічний музей центру культури та освіти молоді». Сьогодні, 21 грудня, представники громадської організації повідомили, що провели обстеження конструкції будівлі планетарію та розповіли про плани на майбутнє, передає Дніпроград.

З вересня цього року 93% приміщень Дніпровського планетарію надали в оренду ГО «Аерокосмічний музейний центр культури та освіти молоді». Офіційною метою цього було здійснення капітального ремонту будівлі або її реконструкції.  

"Під час інстурментального обстеження будівлі з'ясувалося, що в незадовільному стані знаходяться конструктції верхньої частини підпірних стін, колон і перекриттів. Вони знаходяться на межі. На стінах є велике розкриття тріщин, відшарування захисної штукатурки та інші дефекти. Стан купола самого залу для глядачів в цілому задовільний, за винятком підконструкції, яка служила для натягування самого екрану", - розповів конструктор проекту по ремонту планетарію Сергій Яковенко.

Керівниця проекту з оновлення планетарію Валентина Поліщук зазначила, що в планах громадської організації провести повну реконструкцію та осучаснення будівлі. 

"Буде повністю змінене планування будівлі. Зокрема виділені чотири основних зони. Це зала для глядачів, кімната для додаткових занять - воркшопи, лекції, практичні уроки, зона для розміщення експонатів та студія звукозапису і відеомонтажу для створення власного контенту на базі цифрової системи планетарію", - розповіла Поліщук.

Також керівниця проекту запевнила, що родзинкою планетарію стануть надсучасні технології, які використовуватимуть під час лекцій.

"Глядацька зала повністю зміниться для гостей планетарію. Це нова геометрія купольного екрану, яка буде нахилена,. Так робиться у всіх планетаріях світу. Будуть встановлені сучасна проекційна система, яка допоможе лекторам під час презентацій перебувати в будь-якій точці залу і за допомогою планшету управляти картинкою. Також це нові крісла, світло, звук, зовнішній вигляд", - розповіла Валентина Поліщук.

В окремій залі планетарію збираються розмістити історичні експонати - марсоходи, луноходи, інтерактивну систему планування галактики, роботів та ракети. 

Скільки часу займе відновлення та осучаснення планетарію представники громадської організації сказати не змогли. Також відмовилися озвучити приблизний кошторис реконструкційних робіт. 

Нагадаємо, що громадська організація «Аерокосмічний музейний центр культури та освіти молоді», на яку передали комунальний заклад існує трохи більше року. Її керівником є Михайло Рябоконь. За даними YouControl він також є одним з керівників громадської організації “Асоціація Ноосфера”.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...