App Store Google Play

Дніпрянам розповіли про першу допомогу при опіках

21.12.2018 17:00
Дніпрянам розповіли про першу допомогу при опіках

За останні декілька років на території Дніпропетровської області зменшилась кількість опікових уражень. Утім, протягом року до обласної клінічної лікарні із подібною проблемою лікувалось майже 400 дітей. Про це сьогодні, 21 грудня, під час прес-конференції повідомив комбустіолог обласної дитячої клінічної лікарні Артем Посунько.

“Найчастіше причиною опіків у дітей стає окріп. Наприклад, коли дитина підходить до необачно залишеної без нагляду ємності з гарячою рідиною та стягує її на себе. Погіршує ситуацію їхня допитливість”, - зазначив лікар.

Для дітей більш старшого віку характерні опіки полум’ям, зокрема від гарячих рідин, багаття та піротехніки. У таких випадках перш за все необхідно припинити дію температури на шкіру  - забрати руки від гарячого предмету, зняти одяг, загасити полум’я. Якщо зняти одяг у цей момент не вдається, уражену ділянку необхідно поливати холодною водою прямо в одежі. Робити це слід протягом 10-15 хвилин. Далі - обов’язково захистити рану від потрапляння на неї надлишку інфекційних агентів пантенолом чи його аналогами, перев’язати бинтами або марлею.

Крім того, старші діти можуть зустрітися з електротравмами від трансформаторних будок, кабелів, повітряних ліній.

“Струм іде з шляхом найменшого опору, а в нашому організмі такий мають кровоносні судини. При високому струмі вони нагріваються до дуже високої температури, що може призводити до втрати кінцівок, навіть при незначних пошкодженнях шкіри. Але при допомозі треба завжди пам’ятати про власну безпеку. Якщо ви схопитесь за людину, яку вразив електричний струм, то просто впадете поруч і нікому краще не зробите”, - додав комбустіолог Артем Посунько.

При хімічних опіках уражену ділянку слід промивати водою у досить великій кількості, але не менше 20-25 хвилин. Також не варто гасити її кислотами, як це робили раніше. Вони виділять велику кількість тепла і до хімічного опіку додасться термічний.

Зазначив лікар і про опіки від відмороження шкіри.

“Для обмороження не завжди потрібні екстремально низькі температури. Досить невеликого мінусу, порушення кровообігу від тісного взуття, або важких пакетів, які тримають в руках та часу знаходження на вулиці", - прокоментував комбустіолог обласної дитячої клінічної лікарні Артем Посунько.

Найперше, що потрібно зробити при переохолодженні - це зайти у приміщення принаймні без вітру та зробити теплоізолюючу пов’язку.

“Ні в якому разі не можна мастити такі опіки жиром, адже жирова плівка погіршить охолодження. Також через можливий різкий спазм судин. Крім того, опіки від обмороження не можна розтирати і не рекомендується робити відігрівання теплими грілками компресами”, - підсумував Артем Посунько.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі в обласній дитячій лікарні медики боролися за життя малюка, який перекинув на себе каструлю з окропом.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...