App Store Google Play

Дніпрянам розповіли про першу допомогу при опіках

21.12.2018 17:00
Дніпрянам розповіли про першу допомогу при опіках

За останні декілька років на території Дніпропетровської області зменшилась кількість опікових уражень. Утім, протягом року до обласної клінічної лікарні із подібною проблемою лікувалось майже 400 дітей. Про це сьогодні, 21 грудня, під час прес-конференції повідомив комбустіолог обласної дитячої клінічної лікарні Артем Посунько.

“Найчастіше причиною опіків у дітей стає окріп. Наприклад, коли дитина підходить до необачно залишеної без нагляду ємності з гарячою рідиною та стягує її на себе. Погіршує ситуацію їхня допитливість”, - зазначив лікар.

Для дітей більш старшого віку характерні опіки полум’ям, зокрема від гарячих рідин, багаття та піротехніки. У таких випадках перш за все необхідно припинити дію температури на шкіру  - забрати руки від гарячого предмету, зняти одяг, загасити полум’я. Якщо зняти одяг у цей момент не вдається, уражену ділянку необхідно поливати холодною водою прямо в одежі. Робити це слід протягом 10-15 хвилин. Далі - обов’язково захистити рану від потрапляння на неї надлишку інфекційних агентів пантенолом чи його аналогами, перев’язати бинтами або марлею.

Крім того, старші діти можуть зустрітися з електротравмами від трансформаторних будок, кабелів, повітряних ліній.

“Струм іде з шляхом найменшого опору, а в нашому організмі такий мають кровоносні судини. При високому струмі вони нагріваються до дуже високої температури, що може призводити до втрати кінцівок, навіть при незначних пошкодженнях шкіри. Але при допомозі треба завжди пам’ятати про власну безпеку. Якщо ви схопитесь за людину, яку вразив електричний струм, то просто впадете поруч і нікому краще не зробите”, - додав комбустіолог Артем Посунько.

При хімічних опіках уражену ділянку слід промивати водою у досить великій кількості, але не менше 20-25 хвилин. Також не варто гасити її кислотами, як це робили раніше. Вони виділять велику кількість тепла і до хімічного опіку додасться термічний.

Зазначив лікар і про опіки від відмороження шкіри.

“Для обмороження не завжди потрібні екстремально низькі температури. Досить невеликого мінусу, порушення кровообігу від тісного взуття, або важких пакетів, які тримають в руках та часу знаходження на вулиці", - прокоментував комбустіолог обласної дитячої клінічної лікарні Артем Посунько.

Найперше, що потрібно зробити при переохолодженні - це зайти у приміщення принаймні без вітру та зробити теплоізолюючу пов’язку.

“Ні в якому разі не можна мастити такі опіки жиром, адже жирова плівка погіршить охолодження. Також через можливий різкий спазм судин. Крім того, опіки від обмороження не можна розтирати і не рекомендується робити відігрівання теплими грілками компресами”, - підсумував Артем Посунько.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі в обласній дитячій лікарні медики боролися за життя малюка, який перекинув на себе каструлю з окропом.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...