App Store Google Play

У дніпровському МУЖ відкрилася вражаюче яскрава виставка українських художників

20.12.2018 10:40
У дніпровському МУЖ відкрилася вражаюче яскрава виставка українських художників

У День Святого Миколая, 19 грудня, в Музеї українського живопису відкрилася виставка-продаж картин українських художників. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця події.

Яскраві кольори, затишна та святково-казкова атмосфера царила у музеї. На відкритті був присутній дніпровський художник Михайло Кублик, один із авторів представлених робіт у першій залі виставки.

“У радянському союзі картини не були товаром. У той час влада розуміла, що картини - то актив і вони з роками набирають цінність, а допустити, щоб людина розбагатіла радянська влада не могла і картини демонструвалися в музеї за невеликі кошти. Сьогодні відкрита виставка - продаж, кожен бажаючий може придбати твір, що йому сподобався. Адже художник має продавати свої картини, інакше професія художник буде не професією, а хоббі”, - поділився Михайло Кублик.

Він також пояснив, що виставка зібрала художників не за схожістю, а навпаки - за їх відмінністю, по їхнім різним поглядам на світ, тому що не цікаво було б дивитися на однакові стилі художників.

Серед робіт Михайла Кублика були представлені переважно вигадані натюрморти. Художник бере різні предмети і збирає їх на холсті, тож композиція взята із голови творця.

У другій залі демонстрували яскраві пейзажи. Різноманітні барви заворожували і вражали відвідувачів.

“Такого ефекту вдалося досягти через суміщення протилежних кольорів у хроматичному колі. Наприклад холодні сині та зелені кольори співставлені помаранчевим. Від цього враження, що картина горить”, - пояснила колишня викладачка Дніпровського факультету Київського національного інституту культури та мистецтв Антоніна Горяча.

Прикметно, що на виставці було дуже мало відвідувачів. Пересічні громадяни не бачили ніде анонсів і заохочень відвідати захід. Михайло Кублик пояснює таку ситуацію недостатньо приділиною увагою культурі з боку міської влади.

“Міська влада не розвиває нашу культуру. А якщо не розвиваєте власну культуру - будете розвивати чужу культуру, або взагалі тюрми. Такими темпами за 20 років не буде мистецтва, буде вакуум”, - впевнений художник.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...