App Store Google Play

У дніпровському МУЖ відкрилася вражаюче яскрава виставка українських художників

20.12.2018 10:40
У дніпровському МУЖ відкрилася вражаюче яскрава виставка українських художників

У День Святого Миколая, 19 грудня, в Музеї українського живопису відкрилася виставка-продаж картин українських художників. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця події.

Яскраві кольори, затишна та святково-казкова атмосфера царила у музеї. На відкритті був присутній дніпровський художник Михайло Кублик, один із авторів представлених робіт у першій залі виставки.

“У радянському союзі картини не були товаром. У той час влада розуміла, що картини - то актив і вони з роками набирають цінність, а допустити, щоб людина розбагатіла радянська влада не могла і картини демонструвалися в музеї за невеликі кошти. Сьогодні відкрита виставка - продаж, кожен бажаючий може придбати твір, що йому сподобався. Адже художник має продавати свої картини, інакше професія художник буде не професією, а хоббі”, - поділився Михайло Кублик.

Він також пояснив, що виставка зібрала художників не за схожістю, а навпаки - за їх відмінністю, по їхнім різним поглядам на світ, тому що не цікаво було б дивитися на однакові стилі художників.

Серед робіт Михайла Кублика були представлені переважно вигадані натюрморти. Художник бере різні предмети і збирає їх на холсті, тож композиція взята із голови творця.

У другій залі демонстрували яскраві пейзажи. Різноманітні барви заворожували і вражали відвідувачів.

“Такого ефекту вдалося досягти через суміщення протилежних кольорів у хроматичному колі. Наприклад холодні сині та зелені кольори співставлені помаранчевим. Від цього враження, що картина горить”, - пояснила колишня викладачка Дніпровського факультету Київського національного інституту культури та мистецтв Антоніна Горяча.

Прикметно, що на виставці було дуже мало відвідувачів. Пересічні громадяни не бачили ніде анонсів і заохочень відвідати захід. Михайло Кублик пояснює таку ситуацію недостатньо приділиною увагою культурі з боку міської влади.

“Міська влада не розвиває нашу культуру. А якщо не розвиваєте власну культуру - будете розвивати чужу культуру, або взагалі тюрми. Такими темпами за 20 років не буде мистецтва, буде вакуум”, - впевнений художник.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...