App Store Google Play

У дніпровському МУЖ відкрилася вражаюче яскрава виставка українських художників

20.12.2018 10:40
У дніпровському МУЖ відкрилася вражаюче яскрава виставка українських художників

У День Святого Миколая, 19 грудня, в Музеї українського живопису відкрилася виставка-продаж картин українських художників. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця події.

Яскраві кольори, затишна та святково-казкова атмосфера царила у музеї. На відкритті був присутній дніпровський художник Михайло Кублик, один із авторів представлених робіт у першій залі виставки.

“У радянському союзі картини не були товаром. У той час влада розуміла, що картини - то актив і вони з роками набирають цінність, а допустити, щоб людина розбагатіла радянська влада не могла і картини демонструвалися в музеї за невеликі кошти. Сьогодні відкрита виставка - продаж, кожен бажаючий може придбати твір, що йому сподобався. Адже художник має продавати свої картини, інакше професія художник буде не професією, а хоббі”, - поділився Михайло Кублик.

Він також пояснив, що виставка зібрала художників не за схожістю, а навпаки - за їх відмінністю, по їхнім різним поглядам на світ, тому що не цікаво було б дивитися на однакові стилі художників.

Серед робіт Михайла Кублика були представлені переважно вигадані натюрморти. Художник бере різні предмети і збирає їх на холсті, тож композиція взята із голови творця.

У другій залі демонстрували яскраві пейзажи. Різноманітні барви заворожували і вражали відвідувачів.

“Такого ефекту вдалося досягти через суміщення протилежних кольорів у хроматичному колі. Наприклад холодні сині та зелені кольори співставлені помаранчевим. Від цього враження, що картина горить”, - пояснила колишня викладачка Дніпровського факультету Київського національного інституту культури та мистецтв Антоніна Горяча.

Прикметно, що на виставці було дуже мало відвідувачів. Пересічні громадяни не бачили ніде анонсів і заохочень відвідати захід. Михайло Кублик пояснює таку ситуацію недостатньо приділиною увагою культурі з боку міської влади.

“Міська влада не розвиває нашу культуру. А якщо не розвиваєте власну культуру - будете розвивати чужу культуру, або взагалі тюрми. Такими темпами за 20 років не буде мистецтва, буде вакуум”, - впевнений художник.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Часом мені здається, що в нас все нормально. Працюють крамниці, кінотеатри крутять фільми від Marvel, по телебаченню показують комедійні шоу і все це видається таким буденним, таким спокійним, наче ні...
Не вміє з народом влада наша говорити. От як розучилась це за царя, так і не навчилась. Того, що дуже вумні, а потім дивуються; як же ж так сталося, що то революція яка, то на виборах прокотять... А в...
Максим Мірошниченко

Чому історія нічому не вчить

В ранній юності мене дуже дивували тонни книг і документальних фільмів про Распутіна. Тепер, коли я бачу шествіє якутського шамана по Сибіру, все стає на свої місця. Ти просто звичайний, наївний і чис...
Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...