App Store Google Play

У Дніпрі розпочали судовий розгляд апеляції генерала Назарова спочатку

20.12.2018 18:30
У Дніпрі розпочали судовий розгляд апеляції генерала Назарова спочатку

У Дніпрі розпочали спочатку розгляд апеляційної скарги генерал-майора Віктора Назарова. Він оскаржує вирок суду першої інстанції, який визнав його винним у службовому недбальстві у справі про загибель 49 українських військовослужбовців у літаку Іл-76, збитому підтримуваними Росією бойовиками в аеропорту Луганська. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Радіо Свобода.

Через ліквідацію Апеляційного суду Дніпропетровської області й утворення Дніпровського апеляційного суду апеляційну скаргу тепер розглядає колегія суддів у новому складі.

Як заявив захисник обвинуваченого Михайло Турик, він та його підзахисний вимагають скасування вироку Павлоградського міськрайонного суду, який засудив генерала до cеми років ув’язнення, закриття проти нього справи, а також скасування запобіжного заходу у вигляді грошової застави, яку внесла дружина генерала.

Як зазначив адвокат, він та його підзахисний вважають вирок суду необґрунтованим, а також вважають, що в суді не були досліджені всі обставини справи. За його словами, у самому обвинувальному акті є недоліки та суперечності, зокрема, у ньому йдеться про порушення його підзахисним вимог Бойового статуту Сухопутних військ, чого не було в повідомленні про підозру.

Окрім того, суттєвим порушенням права на захист Михайло Турик вважає те, що він як адвокат отримав для ознайомлення 27 томів справи, а його підзахисний тільки 25, що «є нонсенсом». Він також зазначав, що генерал-майор Віктор Назаров не був офіційно призначений начальником Штабу антитерористичної операції, відповідний наказ відсутній. Також адвокат зауважив, що у матеріалах справи відсутнє підтвердження того, що Віктор Назаров складав військову присягу на вірність народу України, що, на його думку, також є важливим, коли йдеться про обвинувачення в службовому злочині.

Виступ адвоката викликав обурення в родичів загиблих військовослужбовців, присутніх в залі. З місця рідні зауважували: «Як послухати, то їх туди взагалі ніхто не посилав. Самі викрали літак і полетіли…».

Нагадаємо, через те, що апеляція генерала слухається заново, ухвала Апеляційного суду Дніпропетровської області, який у січні нинішнього року частково задовольнив клопотання захисту Віктора Назарова щодо повторного дослідження матеріалів, не є чинною.

Зазначимо, що захист Назарова протягом усієї апеляції затягує процес - то просив переглянути бойовий статут, то відвести одного із прокурорів. Врешті адвокати генерала домоглися повторної судової експертизи, яка затягнулася майже на рік.

Також Назаров заручився підтримкою офіцерів з місцевих військоматів та представниками Міноборони, які відстоюють його інтереси.

Нагадаємо, Павлоградський суд визнав генерала Віктора Назарова винним у службовій недбалості. 14 червня 2014 року бойовики-терористи збили військово-транспортний літак Іл-76 з ракетного комплексу. Це сталося, коли літак заходив на посадку в аеропорту Луганська. 40 українських військових, серед яких 6 криворіжців і один мешканець Криворізького району. 

Після того, як суддя Павлоградського суду Наталя Самоткан винесла вирок генерал-майору Віктору Назарову та винесла вирок - 7 років позбавлення волі, він подав апеляцію.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...