App Store Google Play

Екологи розповіли про переваги встановлення на свята штучних ялинок

19.12.2018 12:00
Екологи розповіли про переваги встановлення на свята штучних ялинок

Сьогодні, 19 грудня, під час прес-конференції в ІА "Інформатор" екологи розповіли про те, як правильно обрати живі та штучні ялинки на новорічні свята, аби завдати мешне шкоди навколишньому середовищу, передає Дніпроград.

“Перш за все треба зважати на те, що принаймні 3 роки потрібно для того, щоб жива ялинка виросла. Щоб потім ми їй раділи на свята лише два тижні. Крім того, коли ми викидаємо її на смітник, це також питання її утилізації і витрачання додаткових коштів”, - зазначив еколог Олексій Ангурець.

Екологи зазначають: штучні ялинки - це економія грошових ресурсів і економія живих рослин. Лише частина дерев вирощуються у спеціальних лісних господарствах. Адже нині існує також незаконна торгівля ялинками, які зловмисники вирублюють у скверах та на заповідних територіях.

Із цього приводу зараз громадські організації та державно-екологічна інспекція здійснюють рейдові заходи,на яких перевіряють у продавців ялинок наявність сертифікатів досліджень та накладних на дерева.

Також, купуючи живу ялинку, обов’язково треба звертати увагу на те, чи має дерево чіп або бірку зі штрих-кодом, де вказано, у якому місці його зрубали. Щодо купівли штучних ялинок, то вони також мають бути сертифіковані і не нести додаткової шкоди у зв’язку з токсичними виділеннями.

"Раціональним буде купити ялинки у діжках. Так, потім їх треба буде десь висадити, витратити на це певний час, можливо витратити більше грошей на саму діжку та землю, або виникнуть складнощі з транспортуванням. Але краще зробити більше, ніж нічого. Утім, на жаль, зараз не такий великий ринок саме таких ялинок. Все залежить від зрілості екологічного мислення суспільства", - підсумувала заступниця директора Придніпровсько-Орільського заповідника Єкатерина Андрусевич.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі значно зменшився попит на новорічні ялинки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...