App Store Google Play

Екологи розповіли про переваги встановлення на свята штучних ялинок

19.12.2018 12:00
Екологи розповіли про переваги встановлення на свята штучних ялинок

Сьогодні, 19 грудня, під час прес-конференції в ІА "Інформатор" екологи розповіли про те, як правильно обрати живі та штучні ялинки на новорічні свята, аби завдати мешне шкоди навколишньому середовищу, передає Дніпроград.

“Перш за все треба зважати на те, що принаймні 3 роки потрібно для того, щоб жива ялинка виросла. Щоб потім ми їй раділи на свята лише два тижні. Крім того, коли ми викидаємо її на смітник, це також питання її утилізації і витрачання додаткових коштів”, - зазначив еколог Олексій Ангурець.

Екологи зазначають: штучні ялинки - це економія грошових ресурсів і економія живих рослин. Лише частина дерев вирощуються у спеціальних лісних господарствах. Адже нині існує також незаконна торгівля ялинками, які зловмисники вирублюють у скверах та на заповідних територіях.

Із цього приводу зараз громадські організації та державно-екологічна інспекція здійснюють рейдові заходи,на яких перевіряють у продавців ялинок наявність сертифікатів досліджень та накладних на дерева.

Також, купуючи живу ялинку, обов’язково треба звертати увагу на те, чи має дерево чіп або бірку зі штрих-кодом, де вказано, у якому місці його зрубали. Щодо купівли штучних ялинок, то вони також мають бути сертифіковані і не нести додаткової шкоди у зв’язку з токсичними виділеннями.

"Раціональним буде купити ялинки у діжках. Так, потім їх треба буде десь висадити, витратити на це певний час, можливо витратити більше грошей на саму діжку та землю, або виникнуть складнощі з транспортуванням. Але краще зробити більше, ніж нічого. Утім, на жаль, зараз не такий великий ринок саме таких ялинок. Все залежить від зрілості екологічного мислення суспільства", - підсумувала заступниця директора Придніпровсько-Орільського заповідника Єкатерина Андрусевич.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі значно зменшився попит на новорічні ялинки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...