App Store Google Play

Екологи розповіли про переваги встановлення на свята штучних ялинок

19.12.2018 12:00
Екологи розповіли про переваги встановлення на свята штучних ялинок

Сьогодні, 19 грудня, під час прес-конференції в ІА "Інформатор" екологи розповіли про те, як правильно обрати живі та штучні ялинки на новорічні свята, аби завдати мешне шкоди навколишньому середовищу, передає Дніпроград.

“Перш за все треба зважати на те, що принаймні 3 роки потрібно для того, щоб жива ялинка виросла. Щоб потім ми їй раділи на свята лише два тижні. Крім того, коли ми викидаємо її на смітник, це також питання її утилізації і витрачання додаткових коштів”, - зазначив еколог Олексій Ангурець.

Екологи зазначають: штучні ялинки - це економія грошових ресурсів і економія живих рослин. Лише частина дерев вирощуються у спеціальних лісних господарствах. Адже нині існує також незаконна торгівля ялинками, які зловмисники вирублюють у скверах та на заповідних територіях.

Із цього приводу зараз громадські організації та державно-екологічна інспекція здійснюють рейдові заходи,на яких перевіряють у продавців ялинок наявність сертифікатів досліджень та накладних на дерева.

Також, купуючи живу ялинку, обов’язково треба звертати увагу на те, чи має дерево чіп або бірку зі штрих-кодом, де вказано, у якому місці його зрубали. Щодо купівли штучних ялинок, то вони також мають бути сертифіковані і не нести додаткової шкоди у зв’язку з токсичними виділеннями.

"Раціональним буде купити ялинки у діжках. Так, потім їх треба буде десь висадити, витратити на це певний час, можливо витратити більше грошей на саму діжку та землю, або виникнуть складнощі з транспортуванням. Але краще зробити більше, ніж нічого. Утім, на жаль, зараз не такий великий ринок саме таких ялинок. Все залежить від зрілості екологічного мислення суспільства", - підсумувала заступниця директора Придніпровсько-Орільського заповідника Єкатерина Андрусевич.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі значно зменшився попит на новорічні ялинки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...