App Store Google Play

Постраждалі від патріотизму із замороженою пенсією

18.12.2018 10:00
Постраждалі від патріотизму із замороженою пенсією

Місто Дніпро - одне з найпопулярніших місць, куди, починаючи з 2014 року, переїжджають шукати прихисток вимушені переселенці з Донбасу. У місті діють соціальні програми та пільги, всебічну підтримку надають й іноземні партнери. Місцеві із розумінням зустрічають позбавлених рідної домівки та господарства. Проте іноді система дає збій, і через бюрократизованість державних органів внутрішньо переміщеним особам (ВПО) буває геть несолодко, а особливо, враховуючи, через що довелося пройти цим людям.

Так сталося і з родиної Новосельцевих, які до 2016 року жили у Донецьку. Олександр Новосельцев працював на шахті електрослюсарем, мав і має досі патріотичні погляди, про які дізналися колеги. Врешті-решт на працівника “доніс” його начальник. Олександра заарештували просто на робочому місці та кинули у донецькі підвали.

Шахтарю оголосили, що він – ворожий коректувальник вогню. Допитували, погрожували і навіть водили «на розстріл». Коли бойовики зрозуміли, що на коректувальника 58-річний чоловік з поганим зором явно не тягне, його призначили – «диверсантом». Кілька днів українець провів у ворожому полоні, та за допомогою правозахисників дружині Маргариті вдалося витягнути свого чоловіка.

“Тоді ми зрозуміли, що більше нам там робити нема чого. Треба їхати з Донецька. І ми тимчасово перебралися до сина у Покровськ. А пізніше переїхали до Дніпра”, - поділилася Маргарита.

Подружжя купило невеличку ділянку землі і почало будувати хату. Неважко зрозуміти, як людям поважного віку розпочинати життя “з нуля”. Окрім того, що розбудуватися - треба зробити всі необхідні документи, отримати статус ВПО, подати заявку на отримання пенсії за місцем проживання. Аж ось тут на донеччан і чекали підводні камені. Через несвоєчасне виконання обов’язків співробітників відділення Чечелівського пенсійного фонду, держава припинила виплачувати пенсію Олександру Новосельцеву і накопичився борг у суму 37 тисяч гривень.

“Чоловік подав документи ще у березні, а в пенсійному фонді їх відправили у Покровськ тільки наприкінці травня. Тож до кінця червня він не отримував пенсії, виплати відновилися лише у липні”, - розповіла дружина шахтаря.

Найцікавіше в цій історії - відмовка працівників у пенсійному фонді. Кажуть, не відправляли, “бо марок не було”.

“У нас будівництво, переїзд і буквально кожна копійка на обліку. Звісно були якісь збереження, але ж вони не вічні, і ці гроші нам би точно не завадили”, - зауважує Маргарита Новосельцева.

Жінка розповіла, що сидіти склавши руки Олександр не міг. Навідувався до державної установи регулярно, його навіть всі працівники запам’ятали. Та з березня і до кінця травня проста процедура передачі пенсійної справи із Покровська до Дніпра не відбувалась, і не через провину переселенців. У Фонді ж кажуть, що аби гроші “розморозити”, Кабмін має затвердити “окремий порядок виплат”.

Та подружжя не опустило руки і звернулося до ГО “Правозахисна група “СІЧ”. Юристи вважають дії Пенсійного фонду незаконними, відтак вирішуватись справа має через суд. Наразі поданий судовий позов до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

“Невиплата пенсії у даному випадку є незаконною. Чечелівське відділення Пенсійного фонду вчасно не відправило запит про передачу пенсійної справи з Покровська до Дніпра, хоча мусило зробити це на другий день після заяви. В результаті виник величезний борг – з 1 березня по 30 червня 2018-го. Фактично ці гроші «заморожені». Ми отримали відповідь від Пенсійного фонду, що пенсія нарахована, але буде виплачена лише тоді, коли Кабмін затвердить окремий порядок виплат. Ну по-перше, Кабмін не наділений правом вирішувати такі питання, а по-друге, закони України не передбачають підстав для затримки пенсій за минулий період. Тож ми будемо звертатися  до суду та зобов’яжемо Пенсійний фонд виплатити Олександру усю затриману пенсію”, - зазначила правозахисниця ПГ “СІЧ” Марина Кіптіла.

Редакція вірить у встановлення справедливості та у подальшу щасливу долю родини гідних та поважних людей. А поки що обіцяємо уважно слідкувати за перебігом суду.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...