App Store Google Play

Дніпрянами розповіли, як правильно допомагати дітям з дитбудинків, аби не нашкодити

18.12.2018 20:30
Дніпрянами розповіли, як правильно допомагати дітям з дитбудинків, аби не нашкодити

Будь-яка допомога має містити два базові елементи - ефективність і результат. Про те, як правильно допомагати дітям з дитбудинків, враховуючи ці елементи, та при цьому їм не нашкодити, сьогодні, 18 грудня, під час прес-конференції в ІА “Інформатор” розповів вихователь сімейного дитбудинку Андрій Пінчук, передає Дніпроград.

“Якісна допомога призводить до позитивних змін. До позитивних змін не призводять ті подарунки, які ми найчастіше даруємо дитбудинкам - це цукерки, іграшки, фрукти, газована вода, якась техніка. Тому що у дитини з дитбудинку є лише одна потреба - щоб у нього з’явились батько і мати”, - зазначив Андрій Пінчук.

Натомість вихователь пропонує механізм, скориставшись яким будь-хто може допомогти вирішити саме цю проблему.

“По-перше, це запропонувати дитині свою сім’ю. Друге - підтримати ті сім’ї, які всиновили дитину, а зараз їх багато і всі вони поруч із нами. Третє - допомогти знайти сім’ю конкретній дитині”, - прокоментував Андрій Пінчук.

Як ще один варіант, спеціаліст також рекомендує стати для дитини з дитбудинку наставником.

“Нині в Україні діє програма наставництва, яка дозволяє пройти спеціальне навчання. У рамках неї дорослих навчають стійким відносинам із дитиною. Це важливо, адже у дитини-сироти зруйнована система прихильності. Він не має того, хто б його підтримував. Тому наставництво - це інститут постійного близького дорослого поруч із дитиною”, - додав Андрій Пінчук.

Крім того, вихователь упевнений, що важливим кроком у врегулюванні питання, пов’язаного з дітьми-сиротами, є допомога неблагополучній сім’ї, яка знаходиться на грані того, що в неї заберуть дитину.

"Саме допомога таким сім'ям буде у декілька разів десять разів дешевша, ніж потім ми будемо боротися з наслідками. Тому якщо ми хочемо зробити добро, варто оглянутися навколо себе. Тоді допомога запобігає потрапляння дитини у дитбудинок", - підсумував фахівець.

Раніше повідомлялося, що у Дніпропетровській області виділять 60 000 грн - на покращення матеріально-технічної бази, основних засобів для КП „Дніпропетровський дитячий будинок-інтернат”.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...