App Store Google Play

Дніпрянами розповіли, як правильно допомагати дітям з дитбудинків, аби не нашкодити

18.12.2018 20:30
Дніпрянами розповіли, як правильно допомагати дітям з дитбудинків, аби не нашкодити

Будь-яка допомога має містити два базові елементи - ефективність і результат. Про те, як правильно допомагати дітям з дитбудинків, враховуючи ці елементи, та при цьому їм не нашкодити, сьогодні, 18 грудня, під час прес-конференції в ІА “Інформатор” розповів вихователь сімейного дитбудинку Андрій Пінчук, передає Дніпроград.

“Якісна допомога призводить до позитивних змін. До позитивних змін не призводять ті подарунки, які ми найчастіше даруємо дитбудинкам - це цукерки, іграшки, фрукти, газована вода, якась техніка. Тому що у дитини з дитбудинку є лише одна потреба - щоб у нього з’явились батько і мати”, - зазначив Андрій Пінчук.

Натомість вихователь пропонує механізм, скориставшись яким будь-хто може допомогти вирішити саме цю проблему.

“По-перше, це запропонувати дитині свою сім’ю. Друге - підтримати ті сім’ї, які всиновили дитину, а зараз їх багато і всі вони поруч із нами. Третє - допомогти знайти сім’ю конкретній дитині”, - прокоментував Андрій Пінчук.

Як ще один варіант, спеціаліст також рекомендує стати для дитини з дитбудинку наставником.

“Нині в Україні діє програма наставництва, яка дозволяє пройти спеціальне навчання. У рамках неї дорослих навчають стійким відносинам із дитиною. Це важливо, адже у дитини-сироти зруйнована система прихильності. Він не має того, хто б його підтримував. Тому наставництво - це інститут постійного близького дорослого поруч із дитиною”, - додав Андрій Пінчук.

Крім того, вихователь упевнений, що важливим кроком у врегулюванні питання, пов’язаного з дітьми-сиротами, є допомога неблагополучній сім’ї, яка знаходиться на грані того, що в неї заберуть дитину.

"Саме допомога таким сім'ям буде у декілька разів десять разів дешевша, ніж потім ми будемо боротися з наслідками. Тому якщо ми хочемо зробити добро, варто оглянутися навколо себе. Тоді допомога запобігає потрапляння дитини у дитбудинок", - підсумував фахівець.

Раніше повідомлялося, що у Дніпропетровській області виділять 60 000 грн - на покращення матеріально-технічної бази, основних засобів для КП „Дніпропетровський дитячий будинок-інтернат”.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...