App Store Google Play

На столичній сцені презентували третій диск пісень, народжених в АТО

17.12.2018 11:20
На столичній сцені презентували третій диск пісень, народжених в АТО

У Києві Дніпропетровська ОДА презентувала вже третій диск з композиціями лауреатів всеукраїнського фесту «Пісні, народжені в АТО». На платівці під назвою «В той день, коли закінчиться війна» 45 музичних творів. Почути їх наживо у столичному Будинку офіцерів завітала тисяча глядачів з різних куточків України. Диск кожному – у подарунок. Про це повідомив очільник області Валентин Резніченко, передає Дніпроград.

«У 2016 році у Дніпрі стартував перший фестиваль «Пісні, народжені в АТО». Наразі він перетворився на найактивніший музичний військово-патріотичний проект в Україні. Традиційно щороку підсумовуємо його диском. Наразі записали, випустили і презентували вже третю платівку. Її наклад – чотири тисячі екземплярів. Вдячні хлопцям, які захищають наші мир і спокій – підтримуватимемо їх і надалі», – підкреслив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Сцена столичного Будинку офіцерів об’єднала зо два десятки виконавців. Це бійці й волонтери із Дніпропетровської, Миколаївської, Сумської, Вінницької, Львівської, Луганської та інших областей. Співали вони про воєнні будні, втрати, материнські сльози, побратимів, про любов, дружбу, щастя й Україну.

Записала і випустила Дніпропетровська ОДА.

Волонтер Руслан Ілюк з Івано-Франківська виконав «Під серцем щось коле». Пісню присвятив пам’яті загиблих героїв України.

«Вірш Ореста Голика поклав на музику – народилася пісня. Це стало поштовхом, аби не зупинятися і творити далі, – розказав виконавець. – Пісня дуже допомагає нашим хлопцям там, на передовій, підіймає їхній бойовий дух. Мовою пісні ми кажемо, що пам’ятаємо українських героїв». 

 …зібрав тисячну залу.

«Старожил» пісенного фесту – дніпрянин Сергій Бойко. На його рахунку – десятки авторських пісень і сотні виступів у зоні бойових дій. До нової платівки увійшли дві його композиції. Одна з них – «Волноваха».

«Наразі написав свіженьку пісню про Волноваху. Власне там її і замовили бойові офіцери. Тож це мій перший замовний твір», – поділився автор. 

Дует «Кулі» утворився на Майдані. Звідти Зіновій Медюх та Максим Перевязько вирушили добровольцями на війну. Потім автомат змінили на гітару і з піснею попростували від блок-посту до блок-посту. На столичну сцену вийшли з піснею «Лента за лентою, набої подавай».

 Відкрив концерт лауреат фесту «Піні, народжені в АТО», захисник Донецького аеропорту Борис Ярошенко.

«Приспів залишився з тих часів, повстанського руху, а куплети дописували під Дебальцевим, Волновахою, Маріуполем. Це своєрідний міст між минулим і сьогоденням, – розказав Зіновій Медюх. – Наразі головна зброя – не гармати, а слово. І воно має бути влучним, як куля».

Відверті пісні про війну зібрали тисячну залу. Любов Савліва приїхала із семирічною дочкою Софійкою з Кам’янця-Подільського.

«Ми вже не вперше на такій презентації диску. Із задоволенням приїхали, аби побачити знайомі обличчя, почути нові пісні, доторкнутися до історії. На таких зустрічах ми дізнаємося, що відбувається на фронті. Саме пісня може достукатися до глибин серця, і не просто розчулити, а змусити замислитися», – переконана жінка.

 Волонтерський гур з Вінниці «Поїв і в шапці».

Глядачі від концерту були в захваті.

«Для мене тема війни близька. Багатьох виконавців знаю особисто. Душу пошматувало», – поділився військовослужбовець Анжел Птиця. 

Диск з піснями, які звучали зі сцени, всі отримали в подарунок.

Вона виступає у шпиталях і на концертних майданчиках.

«Такі концерти – то моральна підтримка наших хлопців. Це пісні про них, про відрізок їхнього життя. Такий проект зараз на часі. Ті, хто його організував і придумав, – великі молодці», – сказала Марина Горботенко з Обухова. 

«Пісні, народжені в АТО» – проект, який Дніпропетровська ОДА започаткувала у 2016-му. Це більше півсотні виконавців з числа військовослужбовців і волонтерів, майже 150 пісень на трьох дисках загальним тиражем понад 15 тисяч примірників.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...