App Store Google Play

Громрада при ДніпроОДА звернулась до Президента щодо перейменування області на Січеславську

17.12.2018 15:00
Громрада при ДніпроОДА звернулась до Президента щодо перейменування області на Січеславську

Після проваленого у Верховній Раді голосування щодо перейменування Дніпропетровської області Громадська Рада при ДніпроОДА звернулась до Президента, а також голови Верховної Ради з питанням необхідності перейменування області на Січеславську. Про це сьогодні, 17 грудня, під час прес-конференції у прес-центрі “Відкритий” повідомили представники Громради, передає Дніпроград.

“Наша область у 2014 році виборола право носити ім’я Січеславська і показала це на ділі. Коли зверху не було ніякої команди, коли не було декілька місяців центральної влади, суспільство самостійно дало відсіч навалі. Це підтверджує січові традиції та історичну пам’ять українців, які у важку хвилину можуть організуватись”, - наголосив голова робочої групи Громради при ДніпроОДА щодо перейменування області Віктор Кучинський.

За словами представників Громадської ради при Дніпропетровській обласній державній адміністрації, саме Січеславська область буде приваблювати туристів і спонукатиме до того, що при згадці її назви, з’являтимуться певні історичні образи.

“Наприклад, Мюнхен - осередок Баварії. Або Барселона - осередок Каталонії. Тому не обов’язково має бути Дніпро і Дніпровська область, бо це такий совковий підхід. В Росії було так: місто Іркутськ - значить і область буде Іркутська. А якщо ми нація людей креативних, а це в останні роки українці доводять усьому світові, то чому би не назвати нашу область Січеславською і підключити егрегор козацтва до цієї назви”, - додав представник Громради Олександр Шевчук.

Також представники Громради звернулись до голів усіх фракцій, окрім ворожо налаштованого, за їхніми словами, “Опозиційного блоку”.

“Я не розумію, чому чинять такий спротив цьому перейменуванню. Представники Радянського Союзу, цей “Опозиційний блок”, не сприймають незалежну Україну, а також мовне питання”, - прокоментував представник Громради Віктор Таратушка.

Як зазначили у Громраді, зараз Україна  перемагає на всіх фронтах: відбувається українізація і декомунізація, утім, перейменування Дніпропетровської області стане у цьому остаточним завершальним штрихом.

“Область, яка найбільше проявила себе і вплинула на розвиток останніх подій, має бути Січеславською. І тоді Україна переможе остаточно. Якщо ми цього не зробимо, то це буде втрата”, - підсумував Віктор Кучинський.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...