App Store Google Play

На Січеславщину передали рушник єднання для вишивання узору, притаманного нашому краю

15.12.2018 13:30
На Січеславщину передали рушник єднання для вишивання узору, притаманного нашому краю

Сьогодні, 15 грудня, в інформаційно-виставковому центрі “Mediaprostir” урочисто розгорнули пересувну одноденну виставку вишиваних портретів Тараса Шевченка та цитат із його творів. Експозиція мандрує різними областями України. У Дніпрі ж цей захід відбувся за сприяння народного депутата України Андрія Денисенка. Про це повідомляє Дніпроград із місця події.

Автор проекту - Заслужений майстер народної творчості України Григорій Кисіль. За його схемами 78 українських вишивальниць створили 74 унікальні вишивки на 148 окремих рамках.

“Ця виставка сама по собі є мандрівною. Вона проїхала майже всі західні області України, побувала в багатьох містах на Полтавщини, а тепер завітала до нас. Портрети надзвичайно красиві, художньо досконалі, а підібрані цитати беруть за душу”, - зазначив організатор заходу, голова Дніпровського товариства політичних в'язнів та репресованих Іван Дремлюга.

На заході також розгорнули самобутній рушник єднання “Цвіт вишиванки”, довжиною 12,5 м і шириною 65 см. На ньому з однієї сторони відобразять вишивки з усіх областей України, а з іншої -  країн, де поширена українська діаспора. Посередині рушника можна побачити вишиту земну кулю, на фоні якої летить лелека. Нині тут присутні вишивки діаспор у Німеччині, Польщі та Канаді, а також Тернопільської, Івано-Франківської, Черкаської та Полтавської областей.

Сьогодні рушник передали від вишивальниці з Полтавщини до представників Січеславщини. Найближчим часом дніпровська вишивальниця Світлана Макаренко розмістить на ньому узор, притаманний нашому краю.

“Зараз ми з радістю урочисто передаємо цей рушник Дніпру, щоби тут появилася ваша вишивка. Хоча хочеться сказати не просто місто Дніпро, а хочеться сказати так, як це казали раніше - Січеславщині”, - прокоментувала подію координаторка проекту Катерина Калініченко.

Після Дніпра рушник єднання рушить до Києва. Загалом на ньому розмістять 24 діаспорські вишивки та 25 - з областей України.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі демонструють Петриківський розпис на сучасний лад.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...