App Store Google Play

На Січеславщину передали рушник єднання для вишивання узору, притаманного нашому краю

15.12.2018 13:30
На Січеславщину передали рушник єднання для вишивання узору, притаманного нашому краю

Сьогодні, 15 грудня, в інформаційно-виставковому центрі “Mediaprostir” урочисто розгорнули пересувну одноденну виставку вишиваних портретів Тараса Шевченка та цитат із його творів. Експозиція мандрує різними областями України. У Дніпрі ж цей захід відбувся за сприяння народного депутата України Андрія Денисенка. Про це повідомляє Дніпроград із місця події.

Автор проекту - Заслужений майстер народної творчості України Григорій Кисіль. За його схемами 78 українських вишивальниць створили 74 унікальні вишивки на 148 окремих рамках.

“Ця виставка сама по собі є мандрівною. Вона проїхала майже всі західні області України, побувала в багатьох містах на Полтавщини, а тепер завітала до нас. Портрети надзвичайно красиві, художньо досконалі, а підібрані цитати беруть за душу”, - зазначив організатор заходу, голова Дніпровського товариства політичних в'язнів та репресованих Іван Дремлюга.

На заході також розгорнули самобутній рушник єднання “Цвіт вишиванки”, довжиною 12,5 м і шириною 65 см. На ньому з однієї сторони відобразять вишивки з усіх областей України, а з іншої -  країн, де поширена українська діаспора. Посередині рушника можна побачити вишиту земну кулю, на фоні якої летить лелека. Нині тут присутні вишивки діаспор у Німеччині, Польщі та Канаді, а також Тернопільської, Івано-Франківської, Черкаської та Полтавської областей.

Сьогодні рушник передали від вишивальниці з Полтавщини до представників Січеславщини. Найближчим часом дніпровська вишивальниця Світлана Макаренко розмістить на ньому узор, притаманний нашому краю.

“Зараз ми з радістю урочисто передаємо цей рушник Дніпру, щоби тут появилася ваша вишивка. Хоча хочеться сказати не просто місто Дніпро, а хочеться сказати так, як це казали раніше - Січеславщині”, - прокоментувала подію координаторка проекту Катерина Калініченко.

Після Дніпра рушник єднання рушить до Києва. Загалом на ньому розмістять 24 діаспорські вишивки та 25 - з областей України.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі демонструють Петриківський розпис на сучасний лад.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...