App Store Google Play

Половина жителів Солонянській ОТГ вже уклала декларацію з сімейним лікарем, втім проблеми залишаються

14.12.2018 10:40
Половина жителів Солонянській ОТГ вже уклала декларацію з сімейним лікарем, втім проблеми залишаються

Після старту медичної реформи у Солонянській об’єднаній територіальній громаді 50% жителів уклали декларації з сімейним лікарем. У власності громади є 9 амбулаторій, що створені на основі колишніх поліклінік, а також більше 30 фельдшерсько-акушерських пунктів. Деякі з приміщень знаходяться в критичному стані, проте в них немає стаціонарних працівників – сімейні лікарі навідуються за потреби. Про це розповіли учасники публічної консультації щодо темпів втілення реформи у сфері охорони здоров’я, яку організувала 12 грудня громадська організація “Центр UA”, передає Дніпроград.

Представники об’єднаної громади та медичні фахівці зазначили, що загалом громада вкладається у терміни впровадження реформи, втім має низку проблем. Зокрема, нині неможливе комплексне фінансуванням Центру первинної медико-санітарної допомоги та існують труднощі із наданням екстреної медичної допомоги. Також лікарі не мають досвіду щодо залучення коштів в рамках державних програм та дотації на комунальні послуги, тому потребують рамкової інструкції. 

Відтак складнощі з утримання Центру первинної медико-санітарної допомоги полягають в тому, що заклад обслуговує три ОТГ та кілька сільських рад, й одна з громад відмовляється платити свою частку за утримання приміщення. У ході дискусії учасники запропонували залучити державні субвенції на комунальні послуги ЦПМСД, проте зазначили, що вирішення суті проблеми лежить у площині політичної волі та комунікації. 

Щодо наявного оснащення в закладах охорони здоров’я, то воно відповідає табелю оснащенню, передбаченому вимогами НСЗУ, на 90% основного списку та близько 50% додаткового списку. В кожній амбулаторії є автомобілі – загалом 9 одиниць. Транспорт перебуває в нормальному стані, отриманий централізовано в рамках підтримки первинної ланки. 

Втім, за словами учасників, незважаючи на наявність транспорту, в 30% випадків медики були змушені відмовити пацієнтам в екстреній допомозі через завантаженість стаціонарних лікарів: “У нас 40 людей під кабінетом, ми не можемо вийти і поїхати на виклик”, – зазначив працівник медичної сфери.

Наступним викликом для громади стане робота з залученням державних коштів через державні програми, із якими медичні фахівці раніше не працювали – програми “Сільська медицина”, з гемодіалізу чи допомоги онкохворим.

Учасники консультації зазначили, що об’єднана територіальна громада подала договір до НСЗУ, фінансовий план наразі знаходиться на етапі розробки і триває робота над укладанням трудового договору. 

Результатом публічної консультації буде сформована низка питань, що стосуються незрозумілих юридичних і бюрократичних аспектів медичної реформи. Ці напрацювання експерти “Центр UA” передадуть до Міністерства охорони здоров’я для розробки покрокових рекомендацій вирішення локальних проблем, пов’язаних з впровадженням медичної реформи. 

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...