App Store Google Play

Половина жителів Солонянській ОТГ вже уклала декларацію з сімейним лікарем, втім проблеми залишаються

14.12.2018 10:40
Половина жителів Солонянській ОТГ вже уклала декларацію з сімейним лікарем, втім проблеми залишаються

Після старту медичної реформи у Солонянській об’єднаній територіальній громаді 50% жителів уклали декларації з сімейним лікарем. У власності громади є 9 амбулаторій, що створені на основі колишніх поліклінік, а також більше 30 фельдшерсько-акушерських пунктів. Деякі з приміщень знаходяться в критичному стані, проте в них немає стаціонарних працівників – сімейні лікарі навідуються за потреби. Про це розповіли учасники публічної консультації щодо темпів втілення реформи у сфері охорони здоров’я, яку організувала 12 грудня громадська організація “Центр UA”, передає Дніпроград.

Представники об’єднаної громади та медичні фахівці зазначили, що загалом громада вкладається у терміни впровадження реформи, втім має низку проблем. Зокрема, нині неможливе комплексне фінансуванням Центру первинної медико-санітарної допомоги та існують труднощі із наданням екстреної медичної допомоги. Також лікарі не мають досвіду щодо залучення коштів в рамках державних програм та дотації на комунальні послуги, тому потребують рамкової інструкції. 

Відтак складнощі з утримання Центру первинної медико-санітарної допомоги полягають в тому, що заклад обслуговує три ОТГ та кілька сільських рад, й одна з громад відмовляється платити свою частку за утримання приміщення. У ході дискусії учасники запропонували залучити державні субвенції на комунальні послуги ЦПМСД, проте зазначили, що вирішення суті проблеми лежить у площині політичної волі та комунікації. 

Щодо наявного оснащення в закладах охорони здоров’я, то воно відповідає табелю оснащенню, передбаченому вимогами НСЗУ, на 90% основного списку та близько 50% додаткового списку. В кожній амбулаторії є автомобілі – загалом 9 одиниць. Транспорт перебуває в нормальному стані, отриманий централізовано в рамках підтримки первинної ланки. 

Втім, за словами учасників, незважаючи на наявність транспорту, в 30% випадків медики були змушені відмовити пацієнтам в екстреній допомозі через завантаженість стаціонарних лікарів: “У нас 40 людей під кабінетом, ми не можемо вийти і поїхати на виклик”, – зазначив працівник медичної сфери.

Наступним викликом для громади стане робота з залученням державних коштів через державні програми, із якими медичні фахівці раніше не працювали – програми “Сільська медицина”, з гемодіалізу чи допомоги онкохворим.

Учасники консультації зазначили, що об’єднана територіальна громада подала договір до НСЗУ, фінансовий план наразі знаходиться на етапі розробки і триває робота над укладанням трудового договору. 

Результатом публічної консультації буде сформована низка питань, що стосуються незрозумілих юридичних і бюрократичних аспектів медичної реформи. Ці напрацювання експерти “Центр UA” передадуть до Міністерства охорони здоров’я для розробки покрокових рекомендацій вирішення локальних проблем, пов’язаних з впровадженням медичної реформи. 

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...