App Store Google Play

Музей – храм чи цвинтар мистецтва: у Дніпрі обговорили долю музеїв

14.12.2018 11:40
Музей – храм чи цвинтар мистецтва: у Дніпрі обговорили долю музеїв

Вчора, 13 грудня, у Дніпрі відбулася лекція «Музеї світу», під час якої була обговорена історія музеїв та сутність діяльності даної інституції у сучасному суспільстві. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця події – приміщення галереї Артсвіт.

Лекторка заходу Олена Годенко-Наконечна зазначила, що музей - це не лише місце зберігання, це – наукова установа,  де мистецтвознавці, історики та інші спеціалісти працюють над вивченням проблем, вони займаються експонуванням цих пам’яток, виводячи їх на публіку. Вони пишуть книжки та дослідження з приводу того, що знаходиться в музеї. Часто в музеї є педагогічна спрямованість, також там займаються реставрацією. Все це – основні функції даної інституції.

Слово «музей» походить від давньогрецького «Дім Музи», оскільки саме музи символізували усі види мистецтва. За словами лекторки, назвати самий перший та давній музей дуже складно, для цього необхідно знати хто перший розпочав складати цю колекцію.

Прикладом самого давнього музею Олена Годенко-Наконечна назвала Уффіци – флорентійську галерею в Італії. Колекцію, яка зібрана в закладі, можна назвати найбільш старовинною. 

Загалом музеї стали публічними лише після Великої Французької революції, тоді з'явилась ідея, що кожен громадянин має право на огляд історичних цінностей.

Найбільшим музеєм вважають Лувр. Крім того, це гарний приклад того,  як можна заробляти на культурі та раритеті, оскільки за підрахунками спеціалістів музей заробив мільйони на відвідуванні лише однієї картини - портрету Джоконди.

Олена Годенко-Наконечна додала, що, нажаль, в Україні немає класики, а музейна справа переживає кризу загалом. Зокрема, у сучасному світі проблема відвідування музеїв залишається доволі актуальною.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...